Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars: Andor na nowym zwiastunie. Premiera opóźniona

Kolejny serial w słynnym uniwersum.

Serial „Andor” ukaże się w usłudze Disney+ później niż oczekiwano. W ramach zadośćuczynienia opublikowano za to trailer nadchodzącej produkcji, stanowiącej prequel filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”.

Jeśli o premierze mowa, pierwsze trzy odcinki zadebiutują 21 września obecnego roku. Dotychczas zakładano, że dwa premierowe epizody zostaną upublicznione wcześniej, 31 sierpnia. Łącznie pierwszy sezon składa się dwunastu części.

W planach jest już drugi sezon, o takiej samej długości. Serial opowiada o postaci Cassiana Andora (w tej roli Diego Luna), zaczynając pięć lat przed wydarzeniami ze wspomnianego filmu. Główny bohater to złodziej, który zaczyna jako cynik, by ostatecznie - w Łotrze 1 - w pełni oddać się już Rebelii. W toku opowieści dowiemy się, skąd taka przemiana w charakterze.

W obsadzie jest także Genevieve O'Reilly jako senator Mon Mothma, a także Stellan Skarsgård (baron Harkonnen w „Diunie”), czy też Forest Whitaker jako Saw Gerrera. Pomysłodawcą i scenarzystą jest Tony Gilroy, kontynuujący w ten sposób prace nad wspomnianym filmem.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze