Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Fox Zero nadleci dopiero w przyszłym roku

Miyamoto przeprasza.

Nintendo zdecydowało się na opóźnienie zręcznościowego Star Fox Zero do pierwszego kwartału przyszłego roku. Produkcja zmierza wyłącznie na Nintendo Wii U.

Smutny Star Fox

Tytuł miał pierwotnie ukazać się już 20 listopada. Wydawca wyjaśnił decyzję za pomocą oświadczenia od producenta, Shigeru Miyamoto.

„W ubiegłym tygodniu podjąłem dużą decyzję” - napisał legendarny deweloper. „Pracowaliśmy nad Star Fox Zero na Wii U, zakładając premierę w tym roku. Uważamy, że czynimy postępy, ale potrzebujemy nieco więcej czasu, by dopracować niektóre elementy rozgrywki na dwóch ekranach, projekty poziomów czy ton przerywników filmowych.”

„Przepraszam osoby oczekujące na tytuł w tym okresie świątecznym.”

Nowa odsłona serii, zatytułowana Zero, nie jest to kontynuacją, ani też rebootem - stąd też podtytuł. Duży nacisk kładziony jest na wykorzystanie ekranu kontrolera. Podczas lotu kamera będzie umiejscowiona za myśliwcem. Do celowania wykorzystamy jednak ekran GamePada.

Powróci możliwość transformacji myśliwca w czołg, a także w pojazd kroczący - ten ostatni pomysł miał zostać wykorzystany w niewydanej nigdy grze Star Fox 2.

Krótka przerwa? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze