Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Citizen nałoży ruch twarzy gracza na mimikę postaci

Technologia FOIP.

Cloud Imperium Games podczas zorganizowanego na targach Gamescom pokazu ujawniło, że w kosmicznym symulatorze Star Citizen pojawi się Face Over Internet Protocol (w skrócie FOIP) - czat, w ramach którego gra nałoży ruch twarzy gracza na animację postaci.

Rozwiązanie przygotowane wspólnie z firmą Faceware Technologies za pomocą kamerki internetowej odczytuje mimikę użytkownika i w czasie rzeczywistym przenosi ją do świata cyfrowego.

Ser Davos z mimiką twarzy gracza

Działanie technologii zaprezentowano w opublikowanym filmie. W nagraniu dyrektor techniczny produkcji - Sean Tracy - nałożył zachowanie własnej twarzy na bohatera granego przez aktora Liama Cunninghama z „Gry o Tron”. Później podobnie uczynił z inną postacią podczas rozgrywki sieciowej.

System poprawnie odtwarza nie tylko ruch ust przy wypowiedziach, ale również szereg innych gestów, w tym podnoszenie brwi czy uśmiech ze szczerzeniem zębów.

FOIP potrafi także - podobnie jak zestawy wirtualnej rzeczywistości - śledzić położenie głowy gracza. Powinno to pomóc na przykład przy rozglądaniu się po otoczeniu.

Mechanizmu można jednak użyć nie tylko do rozmów ze znajomymi. Twórcy wspominają, że rozwiązanie przydatne będzie też przy tworzeniu własnych filmów na silniku gry.

Technologia zadziała z większością kamerek internetowych, choć na ostateczny efekt wpłyną oczywiście możliwości posiadanego sprzętu. W planach jest specjalne urządzenie, które zeskanuje obraz w 60 klatkach na sekundę nawet przy słabym oświetleniu. Ceny i daty premiery nie podano.

Transmitowaną na żywo prezentację poświęcono nie tylko FOIP, ale również nowościom wprowadzanym w alphie oznaczonej numerem 3.0. Zapis pokazu - prowadzonego przez samego Chrisa Robertsa - dostępny jest poniżej.

Gra jest „symulatorem życia w kosmosie”. Rozwijamy się i zarabiamy na wiele sposobów - zaciągając się do wojska, zostając piratem czy zajmując się handlem lub wydobywaniem surowców.

Deweloperzy pracują również nad kampanią fabularną Squadron 42, którą podzielą na odcinki. Bohaterom użyczają głosu między innymi Gary Oldman i Mark Hamill.

Pełna wersja Star Citizen nie ma jeszcze daty premiery.

„Może być rozsądne” - czytamy na oficjalnej stronie. „By oczekiwać wstępnego debiutu (bez wszystkich opcji wymienionych w celach dodatkowych i z około 60 z 110 układów gwiezdnych) pod koniec 2018 roku.”

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze