Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Stan Lee w rękach Marvela na kolejne 20 lat. Pojawi się w filmach i parkach rozrywki

Szykują się kolejne cameo.

Marvelowi udało się zawrzeć porozumienie z podmiotem dysponującym prawem do wykorzystania nazwiska i wizerunku Stana Lee, nieżyjącej już legendy komiksów i twórcy Spider-Mana oraz mnóstwa innych postaci. Dzięki umowie, wytwórnia może wykorzystać go w różnego rodzaju twórczości przez kolejne 20 lat.

O sprawie poinformował The Hollywood Reporter. Podmiot, o którym mowa, to Stan Lee Universe, przedsięwzięcie firm Genius Brands International i POW! Entertainment.

Nazwisko i podobizna Stana Lee może się pojawić w przyszłych filmach i produkcjach telewizyjnych, a także w parkach rozrywki Disneya oraz różnych „doświadczeniach”. Marvel ma też prawo do wykorzystania go w ramach sprzedaży różnych produktów i gadżetów.

Można się więc spodziewać, że Lee pojawi się w kolejnych filmach dzięki cyfrowemu „przywróceniu do życia”, tak samo jak zrobiono to chociażby z Carrie Fisher (księżniczką Leią) w filmie „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”. Zostaną również wykorzystane archiwalne nagrania.

Stan Lee zmarł w 2018 roku w wieku 95 lat. Fani Marvela są już przyzwyczajeni do jego licznych cameo (gościnnych występów) w filmach o superbohaterach i wygląda na to, że tradycja będzie trwała jeszcze na długo po jego śmierci.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze