Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

STALKER 2 - premiera i najważniejsze informacje

Fabuła, mechanika i gameplay - co warto wiedzieć.

STALKER 2 to wyczekiwana kontynuacja niezwykle klimatycznej trylogii postapokaliptycznych strzelanek. Ponownie wcielamy się w tytułowego Stalkera - śmiałka, który w poszukiwaniu zarobku przeniknął do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia.

Za produkcję nadal odpowiada ukraiński deweloper GSC Game World, ale gra powstaje przy wsparciu firmy Microsoft, która od pewnego czasu jest właścicielem studia.

Tytuł powstaje na silniku graficznym Unreal Engine 5.

  • Premiera: 8 grudnia 2022
  • Platforma: PC, Xbox Series X/S
  • Gatunek: FPS, Horror
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Producent: GSC Game World
  • Wydawca: GSC Game World

Data premiery

Planowana data premiery to 8 grudnia 2022. Jednak ze względu na sytuację na Ukrainie, gra prawdopodobnie trafi do sklepów w późniejszym terminie.

Gra pojawi się w wersjach na komputery PC oraz Xbox Series X/S. Deweloperzy potwierdzili, że tytuł nie doczeka się konwersji na konsole PlayStation.


Fabuła i postacie

O fabule STALKER 2 nie wiemy wiele. Wcielimy się w osobę nazywaną Skif. Oficjalny zwiastun sugeruje, że jest on doświadczonym najemnikiem, wykonującym zlecenia na terenie Zony i utrzymującym przyjazne relacje z neutralnymi Stalkerami.

Trailer pokazuje też spotkanie Skifa z tajemniczym mężczyzną, zlecającym zabójstwa osób „zagrażających” Zonie. Bardzo prawdopodobne, że postać ta jest głównym antagonistą gry.


Rozgrywka

STALKER 2 jest strzelanką FPP z elementami horroru. Świat gry jest otwarty - możemy swobodnie eksplorować Zonę, poszukując wartościowych artefaktów i wykonując zadania.

Dotychczasowe zwiastuny pokazują, że ponownie odwiedzimy znane lokacje, takie jak Kordon i Bagna, oraz trafimy do całkowicie nowych miejsc.

Uwagę zwraca dynamiczny system modyfikacji uzbrojenia. Gra pozwala szybko zmieniać dodatki do broni, a na zwiastunie widzimy między innymi używanie tłumików i celowników optycznych. Dzięki temu gracz może łatwo dostosować broń do sytuacji w walce.

Można więc zakładać, że rozgrywka w STALKER 2 nie będzie się drastycznie różnić od tego, co znamy z trzech poprzednich odsłon.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze