Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

STALKER 2 nie pojawi się na PS5

Autorzy nie planują wydania gry na konsolę Sony.

  • STALKER 2 ominie PS5
  • Deweloperzy nawiązali współpracę z Microsoftem między innymi z powodu Xbox Game Pass

Twórcy STALKER 2 ze studia GSC Game World przekonują, że obecnie nie ma planów, by gra ukazała się na PS5.

O możliwość wydania produkcji na PlayStation 5 zapytano przedstawicieli ukraińskiego zespołu w wywiadzie dla portalu GamingBolt. Deweloperzy twierdzą, że na razie tytuł nie trafi na platformę Sony.

- Obecnie nie ma takich planów. Negocjowaliśmy różne opcje z Microsoftem i dostrzegliśmy kilka niezłych okazji dla marki, w tym dodanie gry do Game Pass - wyjaśniono. Pozycja od dnia premiery będzie dostępna w abonamencie koncernu z Redmond.

- Koncentrujemy się na wersji Xbox Series X/S - zaznaczyli przedstawiciele GSC Game World. Nadmienić jednak należy, że strzelanka zmierza nie tylko na konsole amerykańskiej firmy, ale również PC.

STALKER 2 ukaże się jeszcze w tym roku, choć dokładna data premiery nie jest znana. Twórcy obiecują, że gra zaoferuje jeden z największych otwartych światów w historii, a gracze wcielą się w przemierzającego skażoną strefę Skifa.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze