Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Stalker 2 nadal powstaje. Twórcy potwierdzają, że pracują nad grą

Ukraińskie studio GSC Game World wznowiło działalność.

Po wybuchu wojny w Ukrainie, tamtejsze GSC Game World poinformowało, że - z oczywistych względów - Stalker 2 schodzi na boczny tor, sugerując, że prace nad projektem wstrzymano. Teraz okazuje się jednak, że gra nadal powstaje.

Na oficjalnym kanale firmy w serwisie Discord jeden z fanów zapytał deweloperów, jak przebiega produkcja strzelanki i czy tytuł jest obecnie rozwijany. W odpowiedzi przedstawiciel studia stwierdził krótko, że prace „trwają”.

W marcu pojawiły się niepotwierdzone wówczas wieści, z których wynikało, że przynajmniej część osób zatrudnionych w GSC Game World zamierza przeprowadzić się z Kijowa do czeskiej Pragi, by tam dokończyć przygotowywaną grę. W kontekście powyższych informacji można założyć, że przeniesienie zakończono sukcesem.

Wypowiedź przedstawiciela GSC Game World na Discordzie

Przed atakiem Rosji na Ukrainę zakładano, że Stalker 2 ukaże się 8 grudnia. Biorąc jednak pod uwagę okoliczności, najprawdopodobniej wspomnianego terminu nie uda się dotrzymać. Niewykluczone, że więcej szczegółów na temat losów projektu poznamy w czerwcu, podczas pokazu Microsoftu.

Produkcja miała zadebiutować na PC i Xbox Series X/S.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze