Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Stalker 2 dopiero w 2025 roku? Twórcy odpowiadają na plotkę

„Zwykle nie komentujemy takich pogłosek”.

Studio GSC Game World zdementowało plotki, jakoby premiera Stalker 2: Heart of Chornobyl miała zostać przesunięta na 2025 rok. Twórcy zapewniają, że tytuł trafi na rynek zgodnie z planem, czyli w przyszłym roku.

O rzekomym przesunięciu premiery gry informował Tom Henderson na łamach serwisu Insider Gaming. Bezpośrednim źródłem plotki był jednak Witalij Kazunow - redaktor naczelny serwisu iXBT.games. Kontaktował się on podobno z byłymi i obecnymi pracownikami GSC Game World, którzy mieli powiedzieć, że w studiu panuje chaos, spowodowany rosyjską inwazją na Ukrainę.

Twórcy gry szybko zareagowali na te pogłoski, wystosowując do serwisu Insider Gaming komunikat, w którym zapewnili, że tytuł trafi na rynek zgodnie z wstępnymi zapowiedziami.

Zwykle nie komentujemy takich plotek, ale ze względu na absurdalny charakter informacji, zrobimy wyjątek. To kłamstwo, a gra nie została ponownie opóźniona. Nasza data premiery to 2023 rok, dokładnie taka, jaką ogłosiliśmy tego lata podczas MCFT na E3” - czytamy w tweecie opublikowanym przez portal.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak czekać na konkretną datę premiery gry. Przypomnijmy, że Stalker 2 zadebiutuje na PC oraz konsoli Xbox Series X/S. W dniu premiery trafi również do Game Passa.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze