Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Square Enix sprzedało studia i marki, żeby inwestować w NFT

Oraz chmurę i inne rozwiązania.

Wczoraj ogłoszono, że Square Enix postanowiło sprzedać grupie Embracer zachodnie studia i marki. Firma wyjaśniła powody podjętej decyzji.

W cytowanym przez VGC oficjalnym komunikacie przedstawiciele japońskiego koncernu wyjaśnili, że uzyskane pieniądze pozwolą inwestować między innymi w blockchain, czyli technologię wykorzystywaną w NFT - tokenach przechowujących informacje o właścicielu danej cyfrowej treści.

Transakcja pomoże spółce w dostosowaniu się do zmian zachodzących w globalnym środowisku biznesowym poprzez bardziej efektywną alokację zasobów, co zwiększy wartość korporacyjną poprzez przyspieszenie wzrostu w podstawowych obszarach działalności spółki w segmencie rozrywki cyfrowej” - wyjaśniono.

Ponadto transakcja umożliwia rozpoczęcie nowych przedsięwzięć poprzez inwestycję w takie dziedziny, jak blockchain, SI i chmura” - dodano. Square Enix podkreśla, że sprzedaż jest zgodna z przyjętą strategią optymalizacji biznesowej.

Wśród sprzedanych przez Square Enix marek jest Tomb Raider

W ubiegłym miesiącu prezes japońskiego koncernu - Yosuke Matsuda - w jednym z wywiadów przyznał, że bardzo chciałby, by jego firma stworzyła i wydała tytuł z elementami NFT. Wspomniał o przygotowywanych przez graczy treściach, za które byliby nagradzani.

Square Enix sprzedało grupie Embracer zachodnie studia (między innymi Crystal Dynamics i Eidos Montreal) oraz marki (w tym Tomb Raider i Deus Ex) za 300 milionów dolarów.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze