Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Square Enix potwierdza - Rise of the Tomb Raider na PS4 w tym roku

Pomimo nieobecności na E3.

Pomimo nieobecności na targach E3 w tym roku i ogólnej ciszy medialnej, Square Enix potwierdziło, że gra akcji Rise of the Tomb Raider trafi na PlayStation 4 pod koniec obecnego roku.

„Jak informowano poprzednio, data premiery ustalona jest na okres świąteczny” - napisano w komunikacie na oficjalnym forum dyskusyjnym firmy.

Nadal nie znamy żadnych detali na temat odsłony PlayStation 4, takich jak ewentualne usprawnienia w oprawie graficznej czy też oferowanie dodatków DLC w zestawie.

Rise of the Tomb Raider wywołało sporo kontrowersji na targach Gamescom w 2014 roku, gdzie ogłoszono wyłączność na platformy Xbox.

Wkrótce później okazało się jednak, że okres ekskluzywności jest ograniczony czasowo, a wersję PC wydano już w styczniu tego roku.

Po szkole przetrwania, jaką bohaterka przeszła w poprzedniej części na wyspie Yamatai, Lara podąża teraz tropem ostatniego odkrycia jej zmarłego ojca. Tuż przed śmiercią Croft senior natrafił na trop ukrytego, mistycznego miasta Kitież.

„Kampania, mimo lekkiej sztampowości, jest wyjątkowo pochłaniająca i pełna ciekawych scen pojawiających się nawet po napisach końcowych” - napisał Łukasz w recenzji Rise of the Tomb Raider.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze