Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Square Enix notuje 135 mln dol. straty

Przyczyną słabych wyników restrukturyzacja i niska sprzedaż gier konsolowych.

Square Enix opublikowało raport finansowy za zakończony rok fiskalny. Zgodnie ze zweryfikowanym prognozami z marca, firma osiągnęła stratę na poziomie 135 mln dol.

Trudne zadanie przed Square Enix - zrealizowanie optymistycznej strategii na najbliższe lata

Informacje upubliczniono na oficjalnej stronie koncernu. Jako przyczynę słabego wyniku wymienia się m.in. koszty związane z prowadzoną restrukturyzacją firmy, w ramach której zwolniono pracowników w studiach w Europie, a stanowisko opuścił prezes Yoichi Wada.

Oddział „Digital Entertaiment”, odpowiedzialny za produkcję i dystrybucję gier wideo, zanotował przychody mniejsze aż o 99.7% w porównaniu z ubiegłym rokiem fiskalnym. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest „mniejsza od oczekiwanej sprzedaż dużych tytułów konsolowych na rynkach w Ameryce Północnej i Europie”.

W osobnej prezentacji Square Enix przedstawiło także strategię działalności na najbliższe lata. Firma nie zrezygnuje z „segmentu HD”, ale zamierza zreorganizować produkcję największych tytułów, ale także skoncentrować się na urządzeniach mobilnych i dostosować wydawane tytuły do gustów klientów w poszczególnych rejonach świata.

Na końcu obecnego roku fiskalnego firma planuje wypracować sprzedaż na podobnym poziomie - 1,5 mld dol., ale zyski mają osiągnąć już poziom 34 - 60 mln dol.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze