Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Square Enix nie rezygnuje z NFT. Firma planuje gry fabularne z technologią blockchainu

Ale nie z serii Final Fantasy.

Decyzja Square Enix o inwestowaniu w NFT wywołała poruszenie wśród osób, które krytykują technologię. Firma nie rezygnuje jednak z planów, a nawet chce stworzyć gry fabularne oparte na rozwiązaniu.

NFT to tokeny, które mogą zawierać określone treści - na przykład elementy tworzone przez użytkowników. Wykorzystują tak zwany blockhain, czyli system używany między innymi przez kryptowaluty, do przechowywania informacji o właścicielu danego cyfrowego dobra.

Jak pisze serwis Siliconera, na niedawnym spotkaniu z inwestorami szefostwo Square Enix zapewniło, że nadal chce przygotowywać „gry i produkty rozrywkowe” oparte na blockchainie. Wśród tych pierwszych wspomniano także o tytułach nastawionych na fabułę.

Co jednak ciekawe, prezes japońskiego wydawcy - Yosuke Matsuda - oznajmił, że jest jeszcze „za wcześnie”, by nawet rozważać przygotowanie odsłon Final Fantasy i Dragon Quest z wymienioną technologią. Zapewnił, że firma „na razie o tym nie myśli”.

NFT w grach mogą mieć różne zastosowania. Najprostszą formą mogą być cyfrowe przedmioty do wykorzystania w zabawie, ale należące wyłącznie do jednego użytkownika. Gracz mógłby później podobny element sprzedać za prawdziwe pieniądze.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze