Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż w USA: Xbox One w listopadzie wyprzedził PlayStation 4

Najlepszy tydzień w historii Wii U.

Konsola Xbox One sprzedała się w Stanach Zjednoczonych w listopadzie w nakładzie większym niż PlayStation 4. Sprzęt Microsoftu zanotował też lepszy wynik w UK.

„Xbox One był w listopadzie najlepiej sprzedającą się konsolą w UK i USA” - komentuje Mike Nichols, zajmujący się marketingiem w dziale Xbox. „Reakcje na świąteczną ofertę gier były wspaniałe, a fani kupili w listopadzie w USA więcej gier na Xbox One niż na jakąkolwiek inną platformę obecnej generacji, rejestrując ponad 357 milionów godzin rozgrywki na całym świecie.”

Menedżer dodaje, że zainteresowanie Xboksami nigdy nie było tak duże - ustalono nowy rekord liczby logowań do Xbox Live z X360 i Xbox One.

Firma NPD dodaje, że sprzedaż PlayStation 4 i Xbox One jest o niemal 80 procent większa niż PS3 i X360 po 13 miesiącach na rynku. Wyniki w listopadzie były natomiast lepsze o 3 proc. od poprzedniej generacji.

Tymczasem Nintendo ogłosiło, że Wii U zanotowało w listopadzie najlepszy tydzień w historii konsoli, od premiery w 2012 roku. Mowa tu o tygodniu, w którym ukazała się bijatyka Super Smash Bros. Wii U. Ta produkcja sprzedała się już w nakładzie 710 tysięcy egzemplarzy. Dużym zainteresowaniem cieszą się też figurki amiibo.

Poniżej dziesięć najpopularniejszych gier w Stanach Zjednoczonych w listopadzie.

  1. Call of Duty: Advanced Warfare (X360, Xbox One, PS4, PS3, PC)
  2. Grand Theft Auto 5 (PS4, Xbox One, X360, PS3)
  3. Super Smash Bros. (Wii U, 3DS)
  4. Madden NFL 15 (X360, Xbox One, PS4, PS3)
  5. Pokemon Alpha Sapphire (3DS)
  6. Far Cry 4 (PS4, Xbox One, X360, PS3, PC)
  7. Pokemon Omega Ruby (3DS)
  8. NBA 2K15 (PS4, X360, Xbox One, PS3, PC)
  9. Assassin's Creed Unity (PS4, Xbox One, PC)
  10. Halo: The Master Chief Collection (Xbox One)

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze