Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż w USA w marcu: Battlefield Hardline wyprzedziło Bloodborne

PS4 liderem wśród konsol.

Firma NPD podała, że Battlefield Hardline było najlepiej sprzedającą się produkcją w marcu w Stanach Zjednoczonych. Wśród konsol na pierwsze miejsce powróciło PlayStation 4.

Battlefield Hardline

W ubiegłym miesiącu pozycja lidera w kategorii sprzętu należała do Nintendo 3DS, dzięki premierze nowego modelu - New 3DS.

Ogólnie dział hardware zanotował jednak spadek w porównaniu z marcem 2014 roku - liczba sprzedanych egzemplarzy zmniejszyła się o 9 procent, a przychody aż o 21 proc., przez niższe ceny.

Jeśli mowa o grach, to najwyżej notowanym tytułem była strzelanka Battlefield Hardline. Świetny wynik osiągnęło jednak Bloodborne, które awansowało na drugą pozycję pomimo premiery pod koniec miesiąca i dostępności tylko na jednej platformie.

Nowa produkcja From Software nie zdołała jednak pobić rekordu inFamous: Second Son w kategorii najlepszego debiutu tytułu na wyłączność dla PS4. Japońska gra jest druga.

Kolejny sukces produkcji ekskluzywnej to Mario Party 10 na Wii U. Projekt Nintendo jest na czwartym miejscu marcowego notowania, zaraz za Grand Theft Auto 5.

Sprzedaż oprogramowania wzrosła aż o 58 procent w porównaniu z marcem 2014 roku, co NPD postrzega jako oznakę stabilizowania się obecnej generacji. Rok temu także nie brakowało dużych premier, takich jak Titanfall i wspomniane inFamous: Second Son.

Jak zauważa firma badawcza, te produkcje z ubiegłego roku poradziły sobie lepiej - o 16 procent - ale teraz mamy więcej wydanych już gier z poprzednich miesięcy, które nadal sprzedają się bardzo dobrze.

Poniżej dziesięć najpopularniejszych gier w Stanach Zjednoczonych w marcu:

  1. Battlefield Hardline (Xbox One, PlayStation 4, X360, PS3, PC)
  2. Bloodborne (PS4)
  3. Grand Theft Auto 5 (Xbox One, PS4, X360, PS3)
  4. Mario Party 10 (Wii U)
  5. Call of Duty: Advanced Warfare (PS4, Xbox One, X360, PS3, PC)
  6. MLB 15: The Show (PS4, PS3)
  7. Minecraft (X360, PS3, Xbox One, PS4)
  8. NBA 2K15 (PS4, Xbox One, X360, PS3, PC)
  9. Borderlands: The Handsome Collection (PS4, Xbox One)
  10. Final Fantasy: Type 0 HD (PS4, Xbox One)
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze