Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż tanich kodów Wiedźmina 3 na PC wywołała reakcję CD Projektu

GMG oferuje grę ze stratą.

Popularny sklep internetowy Green Man Gaming sprzedaje klucze do Wiedźmina 3 w wersji PC za niecałe 39 dolarów (ok. 140 zł), czyli o 35 procent mniej, niż wynosi standardowa cena w USA. Twórcy gry ze studia CD Projekt wydają się nie być zadowoleni takim obrotem spraw.

Za tanio!

Taniej jest także w Wielkiej Brytanii, gdzie standardową cenę 50 funtów obniżono do 32,50 funtów (ok. 177 zł).

„Uprzejmie proszę naszych fanów o nie kupowanie gry na GMG” - napisał na oficjalnym forum dyskusyjnym Rafał Jaki, zajmujący się w polskiej firmie kwestiami biznesowymi. „Nie sprzedaliśmy im kluczy i nie znamy ich pochodzenia.”

„Kontrolujemy wszystkie wersje cyfrowe i było dla nas zaskoczeniem, że organizują specjalną promocję, ponieważ nie kupili kluczy od nas. Zapytaliśmy o źródło, ale czekamy na odpowiedź.”

„Mogą mieć kody od Nvidii (dodawane do ich własnej promocji) lub po prostu kupują klucze na GOG jak zwykli gracze i sprzedają je ze stratą (nie możemy nikomu zabronić sprzedaży czegokolwiek)” - dodaje menedżer w oświadczeniu.

„Wymieniają także Bandai Namco jako dystrybutora, co nie jest prawdą (Namco rozprowadza nasze pudełka). GMG nie jest więc partnerem CDP Red dla Wiedźmina 3, ale nadal mogą oferować kody, które będą działały.”

Dyrektor generalny Green Man Gaming - Paul Sulyok - również jest rozgoryczony zaistniałą sytuacją, ale z nieco innych powodów.

„Po sześciu miesiącach rozmów z CDP Red na temat premiery Wiedźmina 3, studio nie zdecydowało się współpracować z kilkoma znaczącymi, szanowanymi i odnoszącymi sukcesy sprzedawcami, wliczając w to nas, decydując się na wspieranie własnej platformy GOG” - czytamy w oświadczeniu.

„W GMG wierzymy w dostarczanie gier do konsumentów i oferowanie opcji najlepiej pasujących do ich preferencji. Często rezygnujemy z zysków i korzyści, by osiągnąć ten cel. Tak samo jak miliony graczy jesteśmy wielkimi fanami Wiedźmina i nie możemy doczekać się premiery.”

„Uważamy, że chęć wspierania własnej platformy przez CDP Red jest większa niż chęć dotarcia do swoich odbiorców, dlatego też zdecydowaliśmy się pośrednio pozyskać produkt i dostarczyć go kupującym.”

Green Man Gaming potwierdza, że klucze zakupiono u partnerów honorowanych przez CD Projekt, a niższa cena to właśnie przykład godzenia się na pewne straty. Sklep zapewnia, że jest otwarty na wznowienie rozmów z polską firmą.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się 19 maja na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze