Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż Overkill's The Walking Dead powodem cięć finansowych w Starbreeze

Przychody niższe od oczekiwanych.

Starbreeze poinformowało o wdrożeniu działań, których celem jest wprowadzenie cięć finansowych i obniżenie kosztów produkcyjnych. Powodem są rozczarowujące wyniki strzelanki The Walking Dead od twórców Payday.

Nastawiona na zmagania w kooperacji produkcja ukazała się na początku bieżącego miesiąca na PC. Projekt nie został jednak ciepło przyjęty przez recenzentów - średnia ocen według serwisu GameRankings wynosi jedynie 50,3 procent.

W wystosowanym komunikacie przedstawiciele Starbreeze ujawnili, że „początkowe przychody” wygenerowane przez tytuł były niższe od oczekiwanych. To spowodowane jest „wyższą od prognozowanej” sprzedażą w Chinach i Rosji, gdzie gry są tańsze.

Firma ogłosiła też, że, że przed końcem bieżącego kwartału nie otrzyma 10 milionów dolarów od 505 Games za możliwość wydania strzelanki na PS4 i Xbox One, na których ukażą się w 2019 roku. To - w połączeniu ze wspomnianymi rezultatami - odbije się na wynikach finansowych.

Spółka uruchomiła więc program mający na celu rewizję dotychczasowych projektów oraz ograniczenie kosztów i koncentrację na głównych obszarów działalności. Podjęte kroki powinny zaowocować znacznymi oszczędnościami w przyszłym roku.

Jednocześnie podkreślono, że szwedzkie Starbreeze nie zamierza porzucać The Walking Dead. Produkcja od studia Overkill Software będzie nadal rozwijana - w planach są ulepszenia oraz dodatkowe treści.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze