Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż na rynku gier wideo w USA spadła w kwietniu o 25%

Najlepiej radzi sobie Injustice: Gods Among Us.

Grupa NPD opublikowała raport sprzedaży za kwiecień. Zainteresowanie grami w Stanach Zjednoczonych spadło o 25% w porównaniu do ubiegłego miesiąca - kupiono 17% mniej gier i 42% mniej konsol.

Analitycy NPD słabsze wyniki tłumaczą zbliżającą się premierą nowej generacji sprzętu, brakiem nowych tytułów oraz świętami, przypadającymi w tym roku na marzec.

„Wielkanoc generuje zazwyczaj 10-procentowy wzrost sprzedaży w miesiącu, w którym się odbywa” - napisał w raporcie Liam Callahan, analityk NPD.

Na kurczącym się rynku najlepiej poradziła sobie bijatyka Injustice: Gods Among Us. Na drugim miejscu listy sprzedaży znalazło się polskie Dead Island: Riptide, przed BioShock Infinite.

„Pomimo ogólnych spadków, tytuły wydane w kwietniu 2013 roku poradziły sobie lepiej niż w roku ubiegłym, z wynikami na poziomie 118% sprzedanych egzemplarzy. Ten wzrost wygenerowało głównie Injustice: Gods Among Us, Dead Island: Riptide oraz Lego City Undercover: The Chase Begins” - dodaje Callahan.

Najlepiej sprzedające się w kwietniu tytuły według NPD
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze