Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż gier w UK: Śródziemie przed The Evil Within 2

Podobnie na Steamie.

Przedstawiciele firmy Chart-Track opublikowali najnowsze zestawienie sprzedaży nowych gier pudełkowych w Wielkiej Brytanii.

FIFA 18 po raz trzeci z rzędu utrzymała pozycję lidera. Śródziemie: Cień wojny jest drugie, przed debiutującym także The Evil Within 2.

Śródziemie podbija

W przypadku produkcji w uniwersum Władcy Pierścieni sprzedaż na konsolach była nieznacznie niższa niż w przypadku pierwszej części, co można wytłumaczyć zainteresowaniem wersjami cyfrowymi, których Chart-Track nie śledzi.

The Evil Within 2 wydaje się mieć większe problemy, ponieważ horror sprzedał się aż o 75 procent gorzej niż debiut cyklu w 2014 roku, co dużo trudniej wyjaśnić tylko odsłonami cyfrowymi. Pewne znaczenie ma za zapewne fakt, że nowa gra ukazała się w piątek, a poprzednia - we wtorek.

Pozostałe miejsca w pierwszej dziesiątce uzupełniają dobrze znane produkcje. Pudełkowa wersja Friday The 13th: The Game jest trzynasta.

Zobacz: Śródziemie: Cień Wojny - Poradnik, Solucja

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii, według liczby egzemplarzy. Dane dotyczą okresu 8 - 14 października:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 FIFA 18
2 Nowość Śródziemie: Cień wojny
3 Nowość The Evil Within 2
4 2 Forza Motorsport 7
5 3 Forza Horizon 3
6 4 Destiny 2
7 5 Grand Theft Auto 5
8 6 Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy
9 10 LEGO Worlds
10 7 LEGO Ninjago Movie - Gra wideo

Serwis Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, dlatego warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę z ubiegłego tygodnia na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

PlayerUnknown's Battlegrounds jest pierwsze po raz 30. z rzędu. Podobnie jak w Wielkiej Brytanii, Śródziemie: Cień wojny jest drugie, ale The Evil Within 2 dopiero szóste, a podium uzupełnia Cuphead.

Divinity: Original Sin 2 spada tym samym na piątą lokatę, przed nowym rozszerzeniem do Grim Dawn, Total War: Warhammer 2 czy Counter-Strike: Global Offensive. Po raz pierwszy od wielu tygodni w zestawieniu nie znalazło się za to miejsce dla GTA 5.

Poniżej pełne zestawienie sprzedaży na Steamie z ubiegłego tygodnia, według przychodów. Dane dotyczą okresu 8 - 14 października:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 Playerunknown's Battlegrounds
2 Nowość Śródziemie: Cień wojny
3 2 Cuphead
4 5 Śródziemie: Cień wojny (preorder)
5 4 Divinity: Original Sin 2
6 Nowość The Evil Within 2
7 - Grim Dawn: Ashes of Malmouth
8 9 Total War: Warhammer 2
9 8 Counter-Strike: Global Offensive
10 - Ghost Recon Wildlands

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze