Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż gier w UK: Destiny 2 ponownie na czele

Przed NBA 2K18 i PES 2018.

Przedstawiciele firmy Chart-Track opublikowali najnowsze zestawienie sprzedaży nowych gier pudełkowych w Wielkiej Brytanii.

Produkcja Bungie wyprzedziła na podium dwa sportowe debiuty: NBA 2K18 na drugim oraz PES 2018 na trzecim miejscu. Szok i niedowierzanie - koszykówka wypadła w Wielkiej Brytanii lepiej od piłki nożnej. Chyba trzeba poczekać na Fifę.

Jednocześnie nie można jednak umniejszać sukcesu NBA 2K18. To najlepszy premierowy tydzień gry traktującej o tym sporcie w historii notowań, a także najwyższa pozycja w zestawieniu.

Zobacz: Destiny 2 - Poradnik, Solucja

Pro Evolution Soccer 2018 sprzedał zaledwie 1,5 tys. pudełek mniej. W tym tygodniu nie brakuje też innych nowości: Dishonored: Death of the Outsider na szóstym, Metroid: Samus Returns na ósmym czy Rayman: Definitive Edition na Nintendo Switch na jedenastym miejscu.

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii, według liczby egzemplarzy. Dane dotyczą okresu 10 - 16 września:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 Destiny 2
2 Nowość NBA 2K18
3 Nowość PES 2018
4 5 Fallout 4
5 2 Uncharted: Zaginione Dziedzictwo
6 Nowość Dishonored: Death of the Outsider
7 4 Grand Theft Auto 5
8 Nowość Metroid: Samus Returns
9 6 Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
10 3 Forza Horizon 3

***

Serwis Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, dlatego warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę z ubiegłego tygodnia na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

PlayerUnknown's Battlegrounds jest pierwsze po raz 26. z rzędu - to już pół roku na pozycji lidera i kolejne rekordy pod względem jednoczesnej liczby graczy.

Bardzo dobry debiut - najlepszy w historii studia Larian - notuje Divinity: Original Sin 2, a na podium jest także NBA 2K18. Niżej nieśmiertelne Counter-Strike: Global Offensive oraz przecenione Dark Souls 3.

XCOM 2: War of the Chosen spada na ósmą lokatę, a Dishonored: Death of the Outsider jest dopiero dziewiąte, choć warto dodać, że samodzielne rozszerzenie debiutowało dopiero w piątek.

Poniżej pełne zestawienie sprzedaży na Steamie z ubiegłego tygodnia, według przychodów. Dane dotyczą okresu 10 - 16 września:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 Playerunknown's Battlegrounds
2 4 Divinity: Original Sin 2
3 Nowość NBA 2K18
4 5 Counter-Strike: Global Offensive
5 - Dark Souls 3
6 6 Grand Theft Auto 5
7 2 NieR: Automata
8 3 XCOM 2: War of the Chosen
9 Nowość Dishonored: Death of the Outsider
10 - The Elder Scrolls 5: Skyrim Special Edition

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze