Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż gier: udany debiut Call of Duty: Black Ops 3 w UK

Fallout 4 podbił Steam.

Firma Chart-Track opublikowała najnowsze zestawienie sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii.

Strzelanka Call of Duty: Black Ops 3 debiutowała dopiero w piątek, ale i tak zdołała przebić się na pierwsze miejsce zestawienia. Jeśli mowa o przychodach w pierwszym tygodniu (choć w przypadku tego tytułu to zaledwie dwa dni) to najnowsza odsłona serii jest 14. w historii notowania i 7. w całym cyklu CoD.

Aż 91 procent sprzedanych egzemplarzy to kopie na PlayStation 4 i Xbox One, co nie powinno chyba dziwić w obliczu sporych cięć w wydaniach na poprzednią generację konsol.

Tymczasem FIFA 16 awansowała miejsce wyżej, przed kolejnym debiutem - Need for Speed. Halo 5 oddało już prowadzenie z ubiegłego tygodnia, zatrzymując się na czwartej lokacie.

Spada także Assassin's Creed Syndicate i GTA 5, a do pierwszej dziesiątki powróciło Call of Duty: Ghost, zyskując na przecenie.

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w UK. Dane w zestawieniu dotyczą okresu 1 - 7 listopada:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 Nowość Call of Duty: Black Ops 3
2 3 FIFA 16
3 Nowość Need for Speed
4 1 Halo 5: Guardians
5 2 Assassin's Creed Syndicate
6 5 Minecraft: Story Mode
7 4 WWE 2K16
8 6 Grand THeft Auto 5
9 9 LEGO Dimensions
10 15 Call of Duty: Ghost

***

Z racji tego, że Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

Fallout 4 klasą samą dla siebie. Gra awansowała na pierwsze miejsce, choć nie jest nawet dostępna (debiutuje jutro), a na liście ujęto zamówienia przedpremierowe. Tak wynik można też poczytać jako pewną porażkę Call of Duty: Black Ops 3 - produkcja Activision zatrzymała się na 2. lokacie, ale notowana jest dwa razy (jest też wydanie Digital Deluxe).

Grand Theft Auto 5 jest trzecie, a Counter-Strike: Global Offensive piąty, przed przepustką sezonową na DLC do Fallouta 4. Dobrze radzi sobie też Football Manager 2016 (a raczej preordery - premiera w piątek).

ARK: Survival Evolved spada niżej, wyprzedzając strategię ekonomiczną Anno 2205 oraz rozszerzenia Afterbirth do The Binding of Isaac.

Dane w zestawieniu dotyczą okresu 1 - 7 listopada:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 2 Fallout 4
2 - Call of Duty: Black Ops 3
3 1 Grand Theft Auto 5
4 - Call of Duty: Black Ops 3
5 5 Counter-Strike: Global Offensive
6 - Fallout 4 - Season Pass
7 4 Football Manager 2016
8 6 ARK: Survival Evolved
9 - Anno 2205
10 7 The Binding of Isaac: Afterbirth
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze