Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż gier Capcomu w większości poniżej oczekiwań; Dragon's Dogma hitem

Wydawca opublikował roczne wyniki.

Capcom opublikował podsumowanie roku fiskalnego. Wydawca ujawnił, że większość z największych tytułów sprzedała się poniżej oczekiwań, nie udało się także wzmocnić wyników w sferze dystrybucji cyfrowej.

Ogólnie, w porównaniu z ubiegłym rokiem przychody wzrosły z 820 mln dol. do 940 mln, ale rezultaty osiągane w dystrybucji cyfrowej spadły aż o 50 procent.

Łącznie sprzedano 14 mln egzemplarzy gier, ale tylko trzy tytuły osiągnęły wyniki powyżej miliona. Mowa tu o DmC: Devil May Cry (1,15 mln, oczekiwano 2 mln), Resident Evil 6 (4,9 mln, oczekiwano 6 mln) oraz RPG Dragon's Dogma, które zostało niespodziewanym hitem i rozeszło się w nakładzie 1,3 mln kopii.

Dobrze poradził sobie także oddział odpowiedzialny za gry sieciowe, notując niemal 50-procentowy wzrost przychodów, do poziomu 229 mln dol.

Serwis GamesIndustry zauważa, że Capcom posiada na kontach jedynie 152 mln dol. wolnych środków, co może nie wystarczyć na mocny start w nowej generacji konsol. Firma planuje ograniczyć liczbę podwykonawców, zwiększyć zatrudnienie w wewnętrznych studiach oraz oferować więcej dodatków DLC.

Obecnie wydawca liczy na dobrą sprzedaż Lost Planet 3 (oczekiwania na poziomie 1,2 mln egzemplarzy do marca 2014 roku), Dead Rising 3, Monster Hunter 4 (2,8 mln) oraz Resident Evil: Revelations (1,2 mln).

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły