Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż Company of Heroes 2 wstrzymana na terytorium byłego Związku Radzieckiego

AKTUALIZACJA: Sega traktuje zaistniałą sytuację „bardzo poważnie”.

Aktualizacja: Sega, wydawca gry i właściciel studia Relic poinformował Eurogamera, że traktuje zaistniałą sytuację „bardzo poważnie”.

„Sega i Relic są świadome, że w mediach pojawiają się historie dotyczące Company of Heroes 2 i kontekstu historycznego gry z perspektywy rosyjskich graczy” - napisano w oświadczeniu.

„To wszystko, co możemy obecnie powiedzieć, ale zapewniamy, że traktujemy sytuację bardzo poważnie i przyglądamy się problemowi, razem z wszystkimi zainteresowanymi partnerami.”

Tymczasem rosyjscy gracze rozpoczęli petycję w Internecie, chcąc wymusić na Valve usunięcie Company of Heroes 2 z oferty Steam dla użytkowników z Wspólnoty Niepodległych Państw. Na obecną chwilę wniosek poparło ponad 17 tys. osób.

*

Oryginalna wiadomość: Firma 1C-SoftClub - dystrybutor Company of Heroes 2 w Rosji i krajach byłego Związku Radzieckiego - poinformowała, że wstrzymuje sprzedaż strategii.

Kontynuacja Company of Heroes przeniosła graczy na front wschodni drugiej wojny światowej

Powodem jest krytyka ze strony dużej liczby - m.in. rosyjskich i ukraińskich - graczy, którzy uważają, że produkcja studia Relic Entertainment proponuje historię przekłamującą fakty, utrwalającą negatywne stereotypy i przedstawiającą żołnierzy sowieckich w złym świetle.

Chodzi między innymi o sceny, w których oficerowie strzelają w plecy uciekającym z pola bitwy żołnierzom, a także o pokazywanie, że do walki wysyłano ludzi bez broni.

„W związku z apelami graczy, którzy uznali wiele epizodów produkcji za niedopuszczalne i nie do zaakceptowania, firma 1C-SoftClub postanowiła wstrzymać dystrybucję gry Company of Heroes 2 (deweloper - Relic Entertainment, wydawca - Sega) na terytorium Federacji Rosyjskiej oraz Wspólnota Niepodległych Państw” - czytamy na oficjalnej stronie dystrybutora.

Przedstawiciel wydawnictwa Sega, z którym skontaktowali się dziennikarze serwisu Polygon, zapewnił, że firma uważnie przygląda się zaistniałej sytuacji.

- Sega oraz Relic są świadomi krytyki dotyczącej historii w Company of Heroes 2 i historycznego kontekstu gry z perspektywy rosyjskiego odbiorcy. Obecnie nie możemy jednak dokładnie skomentować sprawy, zapewniamy jednak, że jest ona dla nas niezwykle poważna i staramy się znaleźć sposób by zaadresować wszelkie wątpliwości.

Company of Heroes 2 trafiło do sprzedaży pod koniec czerwca, dostępne jest na PC.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze