Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż Baldur's Gate: Enhanced Edition wstrzymana przez „problemy w kontrakcie”

AKTUALIZACJA #2: Gra ponownie w sprzedaży.

Aktualizacja #2: Po rozwiązaniu problemów prawnych z Atari, studio Beamdog ponownie udostępniło Baldur's Gate: Enhanced Edition w sprzedaży.

„W najbliższej przyszłości ogłosimy szczegóły na temat dużej aktualizacji gry i wersji na tablety z systemem Android. Mamy też ekscytujące wiadomości na temat Baldur's Gate 2: Enhanced Edition.”

„Dziękujemy wszystkim fanom za wsparcie w tym trudnym okresie. Problemy prawne nigdy nie są fajne. Jesteśmy zadowoleni, że możemy znowu skoncentrować się na tym, co ważne - tworzeniu gier!”

*

Aktualizacja: Szef studia Beamdog, Trent Oster zdradził w rozmowie z serwisem GameInformer, że za wnioskiem o wstrzymanie sprzedaży odświeżonej wersji Baldur's Gate stoi firma Atari.

- Na wniosek Atari usunęliśmy grę ze sprzedaży na stronie Beamdog i sklepu AppStore - wyjaśnia. - Atari wciąż sprzedaje grę innymi kanałami. Staramy się znaleźć rozwiązanie i dojść od porozumienia.

W innym wywiadzie, tym razem z serwisem Rock, Paper, Shotgun, Oster przyznał, że stworzenie obiecywanej trzeciej części serii wciąż nie jest wykluczone.

- Baldur's Gate 3 to nadal interesujący koncept, ale muszę przyznać, że obecnie morale nieco opadło - dodaje szef Beamdog.

*

Oryginalna wiadomość: Studio Beamdog informuje, że w powodu „problemów w kontrakcie” ze sklepu AppStore usunięto Baldur's Gate: Enhanced Edition, a prace nad odświeżoną wersją drugiej części serii RPG zostały wstrzymane.

Trent Oster, były producent z BioWare, obecnie szef Beamdog i Overhaul Games informuje, że grę usunięto „na prośbę partnera wydawniczego”. Strony „próbują rozwiązać szereg problemów w kontrakcie”.

Tajemnicze „problemy” spowodowały, że opóźni się premiera najnowszej poprawki do Baldur's Gate: Enhanced Edition, a także wersji gry na Androida.

„Szczerze przepraszam wszystkich fanów serii i obiecuję, że pilnie pracujemy, by rozwiązać problem” - zapewnia Oster w liście otwartym do graczy.

„Niestety, nie możemy dalej oferować gry w sprzedaży, do czasu, gdy problemy z naszym partnerem zostaną rozwiązane. Nie mogę podać dokładnej daty, kiedy to nastąpi.”

Producent dodaje, że zespół zajmował się odświeżoną wersją Baldur's Gate 2: Enhanced Edition, ale w obecnej sytuacji prace muszą zostać wstrzymane.

Studio Overhaul Games składa się głównie z byłych pracowników BioWare. Trent Oster zakładał to studio wraz z bratem - Brentem Osterem, Marcelem Zeschukiem i „doktorami” - Gregiem Zeschukiem, Rayem Muzyką i Augustinem Yipem.

Prawa do licencji Dungeons & Dragons w grach wideo należą do Atari, ale trzeba pamiętać także o Hasbro, które jest właścicielem Wizards of the Coast, posiadającym prawa do gier fabularnych Dungeons & Dragons. Baldur's Gate: Enhanced Edition bazuje (bazowało?) na oficjalnej licencji Wizards of the Coast. Proste.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze