Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Do sklepów wysłano ponad 9 mln egzemplarzy gry Watch Dogs

Ubisoft publikuje raport finansowy.

Do końca września do sklepów na całym świecie wysłano 9 mln egzemplarzy gry Watch Dogs - poinformowali przedstawiciele Ubisoftu w opublikowanym dziś raporcie finansowym z pierwszej połowy roku fiskalnego 2014/2015.

Aidenowi udało się zhakować portfele graczy

„Wyniki utwierdzają nas w przekonaniu, że osiągniemy cel, który sobie wyznaczyliśmy” - stwierdził Yves Guillemot, prezes Ubisoftu.

„To dowód na to, że nasza strategia tworzenia mocnych marek i inwestowania w dystrybucję cyfrową przynosi dobre rezultaty”.

Dobre wyniki przyniosła firmie sprzedaż produktów cyfrowych - zarówno gier na konsole i platformy mobilne, jak też sprzedaż DLC (także w formie mikropłatności w darmowych aplikacjach). Przychód to w tym wypadku ponad 134 mln euro.

Raport wskazuje także na utrzymującą się na zadowalającym dla firmy poziomie sprzedaż starszych tytułów. Sprzedaż gier w ciągu ostatnich 6 miesięcy okazała się natomiast prawie dwukrotnie wyższa w stosunku do ubiegłego roku.

Dochody firmy za pierwsze półrocze roku fiskalnego 2014/2015 sięgnęły 24,2 mln euro. Warto zaznaczyć, że 32% sprzedanych produktów to pozycje dla platformy PlayStation 4.

Komentarze