Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedano już 20 milionów egzemplarzy Minecrafta na PC

Plus: patch na konsolach.

Licznik umieszczony na oficjalnej stronie gry Minecraft wskazuje, że wersję na komputery osobiste (Windows i Mac) kupiono już 20 milionów razy.

Pamiątkowe zdjęcie w siedzibie Mojang

W ubiegłym miesiącu informowano, że identyczny poziom osiągnęły wersje X360 i Xbox One, liczone łącznie.

Jeszcze dzisiaj na konsolach ukaże się nowa aktualizacja gry, oznaczona numerem 1.17/TU25/CU14. Wprowadzi między innymi nowe rodzaje bloków, zapadnie, czujniki światła, książki, pióra, a także trzy rodzaje drewna: dąb, świerk i brzozę.

Twórcy ze studia Mojang dodają także szereg opcji do zmiany bez wychodzenia z gry, takie jak poziom trudności, pogoda, pora dnia, miejsce odradzania się postaci, tryby rozgrywki, a nawet średnia wysokość terenu w generowanym świecie.

Jeszcze dzisiaj ukaże się też darmowe DLC na wszystkie konsole, związane z imprezą Minecon 2015. Będzie dostępne przez 15 dni.

Tymczasem już 15 lipca na PS4 trafi także płatny dodatek. Za 4 euro (ok. 17 zł) kupimy skórki dla postaci i alternatywne tekstury, inspirowane cyklem LittleBigPlanet.

Rozszerzenie na wyłączność dla konsoli Sony może być małą niespodzianką, jeśli weźmiemy pod uwagę, że studio Mojang wraz z Minecraftem należą teraz do Microsoftu.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze