Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedano 5 milionów Dying Light

Producent Tymon Smektała o kontynuacji i Dead Island.

Przedstawiciel Techlandu poinformował na Gamescomie, że gra akcji Dying Light sprzedała się w nakładzie pięciu milionów egzemplarzy na PC, PlayStation 4 i Xbox One od premiery w styczniu tego roku.

Super mutant

- Szczerze mówiąc myślę, że wszyscy jesteśmy nieco zaskoczeni rozmiarem sukcesu - przyznał producent Tymon Smektała w rozmowie z serwisem VideoGamer. - Wiedzieliśmy, że zrobiliśmy dobrą grę i wiedzieliśmy, że odniesienie sukces, ale aż taki?

Rezulalat obejmuje zapewne także kopie wysłane do sklepów, czyli sprzedane przez dystrybutorów. W kwietniu informowano, że w samej Polsce rozeszło się 80 tysięcy kopii.

Smektała przyznał, że Techland ma już pomysły na Dying Light 2, ale przygotowywane koncepty mogą być zbyt ambitne dla PlayStation 4 i Xbox One.

- Jest jeszcze za wcześniej. Mamy wiele ambitnych pomysłów, ale musimy najpierw sprawdzić, czy można je zrealizować w ramach technologii konsol obecnej generacji - mówił.

- Myślę jednak, że mamy jasną wizję tego, co możemy zrobić z licencją, więc można spodziewać się z naszej strony dobrych rzeczy.

Producent wypowiedział się także na temat Dead Island 2, powstającego - ze sporymi problemami - w Deep Silver.

- To dla nas smutna informacja - mówił Smektała o odsunięciu studia Yager od obowiązków deweloperskich. - Porażka innego studia nigdy nie jest dobrą wiadomością, ponieważ to równie dobrze mogliśmy być my.

- Inną kwestią potęgującą smutek jest fakt, że Dead Island to nasze dziecko. Tytuł wymyślony i wyprodukowany przez nas. Nadal jesteśmy przywiązani do tej licencji.

- Osobiście chętnie powróciłbym do prac nad Dead Island, ponieważ bardzo lubię te gry - dodał producent. - Uważam, że na rynku jest miejsce na sukces dla obu serii. Myślę, że można zrobić je tak, by się wyróżniały, więc dlaczego nie?

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze