Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spory gameplay z Hogwarts Legacy. Walka w końcu wygląda dobrze

Mnóstwo nowych ujęć.

Studio Avalanche Software przygotowało obszerną prezentację Hogwarts Legacy, oferując mnóstwo nowych ujęć z rozgrywki.

Początek ponad 45-minutowego materiału to dogłębne spojrzenie na edytor postaci. Nie brakuje gotowych archetypów, które możemy następnie swobodnie modyfikować, zmieniając fryzurę, strukturę twarzy, kolor skóry, a nawet fakt, czy zamieszkamy w akademiku dla czarodziejek czy czarodziejów.

Następnie grający zwiedzali pomieszczenia należące do domu Hufflepuff, by wkrótce przenieść się do sSali wspólnej i innych zakamarków ogromnej szkoły Hogwarts. Jak się wydaje, specjaliści od lokacji przygotowali zróżnicowane miejscówki, nawet jeśli większość nadal przypomina średniowieczny zamek.

W końcu oglądamy walkę, czyli jeden z bardziej kontrowersyjnych elementów produkcji. Element w przeszłości pokazano w krótkiej migawce i potyczka wyglądała dość „sztywno”. Teraz dowiadujemy się, że możliwości będzie jednak całkiem sporo, z czterema (a ostatecznie nawet szesnastoma) czarami do umieszczenia pod przyciskami szybkiego wyboru. Do tego mikstury, kombinacje poszczególnych dyscyplin i kombosy. Całość wygląda całkiem zróżnicowanie.

Na ostateczne wnioski przyjdzie czas 10 lutego przyszłego roku, gdy Hogwarts Legacy zadebiutuje na PC i konsolach obu generacji. W planach jest też odsłona Nintendo Switch, lecz w późniejszym terminie.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze