Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spore problemy z Batman: Arkham Knight w wersji PC - raport

Blokada 30 FPS, minimum opcji...

Jeszcze przed premierą, Batman: Arkham Knight chwalono za optymalizację na PlayStation 4. Okazuje się jednak, że posiadacze wersji PC nie mają podobnych powodów do zadowolenia - gracze donoszą o sporych problemach z wersją na komputery osobiste.

To wszystkie opcje graficzne

Pierwsze zwiastuny problemów pojawiły się wczoraj, gdy - na dzień przed debiutem - twórcy ostrzegli, że posiadacze kart od AMD mogą mieć kłopoty z grą.

„Chcemy zauważyć, że zdajemy sobie sprawę z pewnych problemów z wydajnością Batman: Arkham Knight na komputerach z kartami AMD” - napisano w komunikacie na Steamie. „Pracujemy z AMD, by wyeliminować te usterki tak szybko, jak to tylko możliwe.”

A wygląda na to, że usterek nie brakuje - także na sprzęcie Nvidii. Po pierwsze, gracze donoszą, że animacja domyślnie zablokowana jest na PC do 30 klatek na sekundę, a limit zdjąć można tylko poprzez modyfikację plików konfiguracyjnych.

Liczne skargi użytkowników Steama i forum NeoGAF mówi o niskiej wydajności, spadkach znacznie poniżej poziomu 30 FPS, nagłym wychodzeniu do Windowsa, sporych problemach z samą instalacją z płyt i mało rozbudowanych opcjach graficznych w menu.

Znaleźć też można raporty o... zatrzymywaniu się gry (spadkach do 0 FPS) i niskiej płynności nawet na kartach pokroju Titan X i GTX 980 Ti.

Taka sytuacja może dziwić, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Batman: Arkham Knight powstało na dobrze znanym deweloperom silniku Unreal Engine 3. Producenci kart graficznych wydali już nowe wersje sterowników, które podobno rozwiązują część usterek (dodając przy okazji nowe, zwłaszcza w konfiguracjach SLI od Nvidii). Miejmy nadzieję, że pozostałymi zajmą się twórcy - w łatkach.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze