Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man - Zatrute ulice

Misja główna: na psychodelicznym tropie Scorpiona.

W poprzedniej misji, Podążanie za śladem, zbadaliśmy szczegółowo tajną kryjówkę doktora Otto, a także zwyciężyliśmy z bossami - Vulturem i Electro. W dalszym ciągu podążamy śladem innych wielkich przeciwników i stoimy przed szansą na zwalczenie Scorpiona.

W tym celu udajemy się do Central Parku, gdzie podobno zauważono Scorpiona. Po dotarciu do żółtego znacznika misji pojawi się od razu wspomniany przeciwnik. Ugodzi cię i zatruje nieznaną substancją, przez którą będziesz miał różnego typu wizje.

Nagle całe miasto będzie pokryte substancją przypominającą wodę. Po zetknięciu się z nią będziesz jednak tracił energię, dlatego przemieszczając się musisz cały czas pozostawać w górze. Twoim pierwszym celem jest dach budynku (1) oddalonego o pół kilometra od początkowego położenia.

Przemieszczaj się pomiędzy drzewami w parku, a następnie pomiędzy budynkami, a gdy dotrzesz na wskazany dach, rozpocznie się zagadka spektrografu. Na poniższym obrazku znajdziesz rozwiązanie.

Udaj się do kolejnego wskazanego miejsca, gdzie znajduje się pierwszy ze składników do odtrutki. Po dotarciu do żółtego znacznika okaże się jednak, że twój mózg płata figle. Po podejściu do rośliny wyjdź na zewnątrz i po prostu podążaj za doktorem Otto, przeskakując przy tym nad przepaściami (2).

Tym samym w końcu dotrzesz do poszukiwanej rośliny. W momencie jej zabrania runiesz w dół. Zmierzaj do kolejnego znacznika, cały czas utrzymując się w powietrzu. Pojawi się także kolejne niebezpieczeństwo - olbrzymie ogony skorpionów (3) - unikaj ich wciskając kółko na padzie.

Gdy dotrzesz na miejsce, kolejny składnik również zniknie. Wyjdź zatem na zewnątrz i kontynuuj wędrówkę przed siebie. Obserwuj instrukcje wyświetlane na dole ekranu i wykorzystuj różne ruchy do przemieszczania się pomiędzy kolejnymi platformami (4). Czasami będziesz musiał używać sieci, innym razem po prostu przeskakiwać pomiędzy platformami.

W pewnym momencie zmieni się nieco perspektywa i będziesz człapał po pionowej ścianie. Przemieszczaj się zgodnie ze wskazaniami żółtego znacznika. W końcu dotrzesz do kolejnego składnika i - podobnie jak we wcześniejszym przypadku - runiesz w przepaść. Zmierzaj do kolejnego miejsca, czyli laboratorium. Ponownie przeszkadzać ci będą olbrzymie ogony skorpiona. Po dotarciu na miejsce przeskocz po skrzyniach (5) zawieszonych w przestrzeni na drugą platformę.

Błyskawicznie pojawi się wówczas także Scorpion - wykonuj uniki, aby nie zostać trafionym przez jego ataki składające się z zielonej toksyny (6). W każdym możliwym momencie wystrzeliwuj sieć w kierunku Scorpiona. Gdy ten zostanie tymczasowo związany, wciśnij trójkąt, aby doskoczyć do wroga i zasyp go gradem ciosów.

Przeskocz na kolejną platformę, gdzie ponownie będziesz walczył. Tym razem jednak Scorpion będzie zwielokrotniony - każdego z nich musisz pokonać dokładnie w ten sam sposób, jak pierwszego. Wykorzystuj więc do tego sieć, a także gadżety.Po zabiciu ostatniego przeciwnika na platformie pojawi się także stanowisko z laboratorium. Wykonaj interakcję na komputerze, po czym wrócisz do laboratorium. Następnie wyjdź na zewnątrz, a misja dobiegnie końca.

Komentarze