Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man - umiejętności: Sieciomiot

Zdolności związane z użytkowaniem pajęczej sieci.

Bohater gry Spider-Man ma do dyspozycji mnóstwo umiejętności. Podzielone są na trzy kategorie, z czego trzecią i ostatnią z nich jest Sieciomiot.

Drzewko Sieciomiota to umiejętności - jak sama nazwa wskazuje - z różnorakim użytkowaniem pajęczej sieci. W te zdolności warto inwestować już na samy początku zabawy, gdyż w znaczny sposób ułatwiają rozgrywkę i walkę, a także są gwarancją dodatkowych bonusów.

Poniżej przedstawiamy opis każdej z umiejętności oraz koszt, jaki trzeba ponieść, aby odblokować daną zdolność.

Punkty umiejętności zyskujemy podczas awansu postaci na wyższy poziom, a to robimy dzięki punktom doświadczenia zdobywanym za wszelkie pomyślne działania w świecie gry.

1. Kopnięcie z Lotu

Przytrzymaj □ w powietrzu, by wykonać Kopnięcie z Lotu i odrzucić wroga. Jest to umiejętność bazowa w drzewku Sieciomiot, bez której nie jest możliwe odblokowywanie kolejnych zdolności.

Koszt: 1 punkt.


2. Szybki Lot

Skorzystaj z Pajęczego Lotu dwukrotnie, nie tracąc wysokości. Bardzo pomocne w ramach przemieszczania się w trudnych warunkach miejskich, na przykład bez wysokich budynków czy też w parkach.

Koszt: 1 punkt.


3. Wzmacniacz Wybicie

Wciśnij X w chwili dotknięcia punktu lądowania, by zdecydowanie wzmocnić wybicie. Przydatne w sytuacjach, gdy wytracamy wysokość i za chwilę wylądujemy, a nie chcemy tracić pędu przemieszczania się.

Koszt: 1 punkt.


4. Ulepszony Pajęczy Atak

Zwiększa obrażenia i zasięg Pajęczego Ataku.

Koszt: 1 punkt.


5. Mistrz Walki Powietrznej

Ataki w powietrzu zadają dodatkowe obrażenia i generują więcej koncentracji.

Koszt: 1 punkt.


6. Powietrzne Przyciągnięcie

Przytrzymaj ∆, będąc w powietrzu, by przyciągnąć przeciwników do siebie i rozpocząć walkę w powietrzu. Twoi wrogowie zwykle działają na ziemi, dlatego rozpoczęcie walki w powietrzu brzmi nie tylko efektownie, ale i ma zastosowanie praktyczne.

Koszt: 2 punkty.


7. Niszczyciel Bunkrów

Kopnięcia z Lotu będą teraz wywracać przeciwników z tarczami. Ten typ wroga pojawia się w grze stosunkowo szybko, dlatego inwestycja w tę zdolność jest bardzo dobrym pomysłem dla każdego typu gracza.

Koszt: 2 punkty.


8. Odlot

Wyrzucenie w Powietrze odrzuca pobliskich przeciwników. Ma krótki czas odnowienia między użyciami. Efektywna umiejętność, zwłaszcza wtedy, gdy często korzystamy z Wyrzucenia w Powietrze.

Koszt: 2 punkty.


9. Powietrzne Sztuczki

Przytrzymaj ∆ + ○ i wychyl lewy drążek w wybranym kierunku, by wykonywać tricki w powietrzu i zdobyć dodatkową koncentrację oraz Punkty Doświadczenia.

Koszt: 1 punkt.


10. Ponowny Wyskok

Wciśnij X podczas przewrotu po lądowaniu, by wybić się w powietrze.

Koszt: 1 punkt.


Zobacz też:


11. Wzmocniony Skok

Przytrzymaj X, biegnąc lub stojąc, by zgromadzić energię, a następnie puść X, by wykonać daleki skok. To kolejna umiejętność, która ułatwia nieco podróżowanie po mieście, ale jej odblokowanie nie jest konieczne do efektywnego poruszania się po metropolii.

Koszt: 1 punkt.

Komentarze