Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man - umiejętności: Obrońca

Zdolności związane z defensywą i obrońcą.

Bohater gry Spider-Man ma do dyspozycji mnóstwo umiejętności. Podzielone są na trzy kategorie, z czego drugą z nich jest Obrońca.

Drzewko Obrońcy to umiejętności związane - jak sama nazwa wskazuje - z taktykami defensywnymi. Biorąc pod uwagę fakt, że w większości przypadków będziemy walczyć z dużymi grupami nieprzyjaciół i wrogami silniejszymi od nas, potrzebujemy sprytnych zachowań. A właśnie takie gwarantuje drzewko Obrońca.

Poniżej przedstawiamy opis każdej z umiejętności oraz koszt, jaki trzeba ponieść, aby odblokować daną zdolność. Punkty umiejętności zyskujemy podczas awansu postaci na wyższy poziom, a to robimy dzięki punktom doświadczenia zdobywanym za wszelkie pomyślne działania w świecie gry.

1. Idealny Unik

Wciśnij ○, gdy Pajęczy Zmysł rozbłyska na niebiesko, by skontrować przeciwnika, strzelając mu siecią w twarz. Generuje dodatkową koncentrację. To umiejętność bazowa, bez odblokowania której nie możesz inwestować dalej w drzewko umiejętności obrońcy.

Koszt: 1 punkt.


2. Idealne Uderzenie

Wciśnij □, gdy atak trafia cel, by wygenerować więcej koncentracji. To umiejętność dla tych graczy, którzy cechują się dobry refleksem. Także kolejne umiejętności z tego odgałęzienia drzewka są warte uwagi.

Koszt: 1 punkt.


3. Wzmacniacz Serii

Koncentracja generuje się szybciej przy wyższym liczniku serii.

Koszt: 1 punkt.


4. Odwet

Gdy masz mniej niż połowę zdrowia, ataki generują więcej koncentracji. To umiejętność przydatna szczególnie w dalszych fazach rozgrywki, gdy walka staje się coraz cięższa lub po prostu wtedy, gdy nie czujesz się zbyt dobrze w walce i idzie ci nieco gorzej.

Koszt: 1 punkt.


5. Sprawne Uniki

Wydłuża czas na zrobienie idealnego uniku oraz kontry z wystrzałem siecią, dzięki czemu łatwiej je wykonać. Jest to ukłon w kierunku tych graczy, którzy mają nieco słabszy refleks.

Koszt: 1 punkt.


6. Ostatnia Szansa

Spowalnia czas tuż przed otrzymaniem śmiertelnego ciosu, dzięki czemu zyskujesz szansę na unik. Może być użyta tylko raz podczas każdej walki. Choć umiejętność jest kosztowniejsza od innych, to warto w nią zainwestować, gdy walka zacznie sprawiać ci trudności.

Koszt: 2 punkty.


7. Zemsta

Wciśnij ∆ po idealnym uniku ataku przeciwnika z karabinem lub pistoletem, by natychmiast go wyeliminować. Umiejętność jest bardzo kosztowna, ale graczom z dobrym refleksem może znacznie pomóc w walce.

Koszt: 3 punkty.


8. Łączone wykończenie

Natychmiast wykonaj drugie wykończenie na podstawowych przeciwnikach. Kolejny duży koszt, ale dzięki tej zdolności wprawny gracz błyskawicznie pokona wszystkich podstawowych nieprzyjaciół wokół.

Koszt: 3 punkty.


9. Rzut

Wciśnij □, a następnie przytrzymaj ∆, by chwycić wroga i rzucić nim w wybranym kierunku. To dość podstawowy ruch, który jednak jest warty inwestycji - głównie ze względu na kolejne umiejętności tej gałęzi drzewka.

Koszt: 1 punkt.


10. Uderzenie o Ziemię

Po wybiciu się od przeciwnika lub podczas walki w powietrzu wciśnij □ + X, by uderzyć o ziemię z wielką siłą.

Koszt: 2 punkty.


Zobacz też:


11. Epicentrum

Uderzenie o ziemię z większej wysokości wyzwala potężny podmuch zdolny powalić przeciwników. To relatywnie tania zdolność, którą warto wykupić i używać jej na samym początku walki, gdy znajdujemy się nad grupą przeciwników.

Koszt: 2 punkty.

Komentarze

More On Spider-Man

Najnowsze artykuły