Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man - Ten, który uciekł

Misja główna: ścieramy się z Martinem Li w metrze.

W poprzedniej misji, Kurs kolizyjny, przeżyliśmy szalone chwile podczas pościgu za Martinem Li. Wracamy do tego wątku, a w tym celu udajemy się do żółtego znacznika misji, znajdującego się tym razem w dzielnicy Hell's Kitchen.

Po dotarciu na miejsce będziemy kierować Mary Jane. Znajdujemy się na dworcu, gdzie możliwe są interakcje na wielkich ekranach oraz różnego typu panelach. Możesz wykonywać na nich interakcje, jednak najważniejsze w tym wszystkim będzie stanowisko (1) widoczne na poniższym obrazku.

Po wykonaniu na nim interakcji zostaniesz zauważony przez Martina Li - wszyscy obecni na dworcu staną się zakładnikami. Po chwili skontaktujesz się ze Spider-Manem, który zapyta cię o zagrożenia. Wskaż drona przed sobą po lewej, a także szyb wentylacyjny (2) z tyłu po prawej.

Po krótkiej chwili zauważysz swojego wybawcę. Musisz przejąć tablet znajdujący się kilka metrów przed sobą. Wykonaj interakcję na zegarze (3), a gdy wszyscy przeciwnicy zwrócą na niego uwagę, szybko podejdź do tabletu (4) sterującego dronami, podnieś urządzenie i błyskawicznie wróć na swoje miejsce.

Szybko się okaże, że powrót jednak nie będzie możliwy. Po scence podążaj do żółtego znacznika, przeskocz przez balustradę i wskazuj przeciwników (kwadratem na padzie), dzięki czemu Spider-Man będzie ich neutralizował. Przekradaj się przez kolejne korytarze, odwracaj uwagę wrogów i ich neutralizuj (wskazując Peterowi).

W końcu zejdziesz schodami z powrotem na dworzec. Tam trzymaj się prawej strony, aż w końcu dotrzesz blisko punktu wyjścia. Po krótkiej scence podbiegnij do urządzenia (5) i wykonaj na nim interakcję. Masz mniej niż dwie minuty na rozbrojenie urządzenia. Przez słuchawkę będziesz otrzymywać instrukcje.

Za pomocą lewego analoga możesz obracać urządzenie, dzięki czemu po kolorach i symbolach dotrzesz do odpowiednich wtyczek, które musisz odłączyć w prawidłowej kolejności. Na powyższym obrazku pokazaliśmy jak rozbroić urządzenie (6): odłącz wtyczki od „A” do „D”. Bądź jednak gotowy, gdyż po odłączeniu przewodów „A” oraz „B” pozostanie ci tylko 30 sekund. Wówczas szybko odłącz przewód wiatraka „C”, a na samym końcu już tylko „D”.

Urządzenie zostanie tym samym rozbrojone. Przejmiemy też kontrolę nad Spider-Manem. Rozpraw się ze wszystkimi nieprzyjaciółmi na dworcu, zwracając szczególną uwagę na tych znajdujących się na wyższych poziomach - są lepiej uzbrojeni i warto rozprawić się z nimi w pierwszej kolejności. Następnie zmierzaj na peron, gdzie wskoczysz do pociągu z Martinem Li w środku. Wykonuj uniki, gdy wokół głowy zauważysz ostrzeżenia (7).

Następnie doskakuj przeciwnika i wypuszczaj serie ciosów, aż przeskoczycie do kolejnego wagonu. Od tej pory Marin Li będzie atakował cię dodatkowymi ciosami, od których odskakuj w boki. Po kilku skutecznych unikach, gdy nad głową Li pojawi się ikona trójkąta, wciśnij ten przycisk na padzie i wykonaj serię ciosów. Li rozpocznie także ataki po ziemi - wykonuj instrukcje wyświetlone na ekranie, aby wskakiwać wtedy na sufit. Powtarzaj czynność i w odpowiednim momencie (8) doskakuj do rywala.Po wyraźnym osłabieniu rywala rozpocznie się sekwencja QTE, podczas której musisz wciskać w odpowiednim momencie wyświetlane na ekranie przyciski. Najpierw będzie do kwadrat, później L2 i R2, a na końcu ponownie kwadrat - dzięki temu uratujesz ludzi przed katastrofą z metrem. Tym samym Martin Li trafi do więzienia, a ty ukończysz misję.

Komentarze