Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man Miles Morales - premiera i najważniejsze informacje

Nowości, fabuła, rozgrywka.

Spider-Man Miles Morales to przygodowa gra akcji, będąca bezpośrednią kontynuacją wydanego w 2018 roku Spider-Mana. Za produkcję odpowiada to samo studio deweloperskie, czyli Insomniac Games.

W grze wcielamy się w nastolatka Milesa Moralesa, który zastępuje Petera Parkera w roli Spider-Mana. Akcję wciąż obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Inne założenia rozgrywki i struktury też pozostają podobne.

Gra jest jednym z tytułów startowych konsoli PlayStation 5. Wykorzystuje pełnię możliwości szybkiego dysku SSD. Robi też użytek z funkcji kontrolera DualSense.

 • Premiera: 12 listopada 2020 (19 listopada w Polsce)
 • Platforma: PlayStation 4, PlayStation 5
 • Rodzaj: gra akcji, otwarty świat
 • Wersja językowa: polska (dubbing)
 • Producent: Insomniac Games
 • Wydawca: Sony Interactive Entertainment
 • Wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska

Data premiery i edycje

Spider-Man Miles Morales debiutuje w Polsce 19 listopada listopada 2020 roku. Tytuł jest grą na wyłączność konsol Sony - PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Osoby, które zdecydują się na zakup wersji na PlayStation 4, otrzymają także darmową cyfrową kopię na PS5.

Gra jest dostępna w edycjach Standard oraz Ultimate. Ta druga, oprócz epizodu Miles Morales, zawiera również zremasterowaną wersję wydanego w 2018 roku Spider-Mana (wraz ze wszystkimi dodatkami), przystosowaną do możliwości PlayStation 5.

Osoby, które zdecydują się na zakup gry w przedsprzedaży, mogą liczyć na cyfrowe bonusy:

 • Kostium T.R.A.C.K.
 • Drugi kostium Spider-Mana
 • Wcześniejszy dostęp do gadżetu „Studnia grawitacyjna”
 • Dodatkowe punkty umiejętności

Oprawa graficzna i technikalia

Tytuł w wersji na konsolę PlayStation 5 skorzysta z wielu udogodnień nowej generacji. Twórcy obiecują m.in. obsługę rozdzielczości 4K, technologię HDR, ray tracing, a także usprawnione cienie, oświetlenie i więcej detali postaci. Dostępny będzie też tryb wydajności, oferujący rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę, choć najprawdopodobniej w niższej rozdzielczości.

Gra wykorzysta dysk SSD, oferując niemal natychmiastowe wczytywanie lokacji. Do tego wsparcie technologii dźwięku przestrzennego 3D AudioTech i sensorów haptycznych kontrolera DualSense, dzięki którym gracze poczują każde uderzenie bohatera na własnych rękach.

Miasto zachwyci nocą - ale nie tylko

Fabuła i świat gry

Głównym bohaterem gry jest nastoletni Miles Morales, który zastępuje Petera Parkera i zostaje nowym Spider-Manem. Wraz z nim poznajemy możliwości, ale także obowiązki i wyrzeczenia, jakie wiążą się z byciem superbohaterem.

Fabuła toczy się rok po wydarzeniach ze Spider-Mana, w okresie zimowym. Miles Morales po ugryzieniu przez radioaktywnego pająka odkrywa, że ma podobne moce, jak Peter Parker. Styl walki i możliwości nowego bohatera różnią się jednak od jego mentora. Korzysta między innymi z mocy elektryczności.

Miejscem akcji ponownie jest Nowy Jork z uniwersum Marvela, w tym dzielnica Harlem, gdzie mieszka główny bohater. Morales zostaje nowym Człowiekiem-pająkiem akurat w momencie, gdy w mieście trwa konflikt pomiędzy korporacją Roxxon a prywatną, zaawansowaną technologicznie armią Underground, dowodzoną przez Tinkerera. Jako nowy Spider-Man, gracze wkraczają do akcji, by załagodzić starcie i ochronić metropolię przed złoczyńcami.

Miles ma parę nowych sztuczek w rękawie

Tytuł zaoferuje znaną z pierwowzoru swobodę poruszania się po mieście. Do szybkiego i efektownego przemieszczania się nad ulicami wykorzystamy przede wszystkim pajęcze sieci.


Rozgrywka i gameplay

Rozgrywka nie różni się zbyt mocno od tego, co oferuje Spider-Man z PS4. To mieszanka satysfakcjonującego poruszania się po otwartym świecie, efektownych cut-scenek, sekcji QTE, walk ze złoczyńcami i potyczek z bossami.

Twórcy zadbali jednak o nieco odmienny styl walki nowego Człowieka-pająka, odznaczający się innymi mocami i umiejętnościami. Miles Morales robi użytek z cybernetycznego kamuflażu, który pozwala mu zniknąć z pola bitwy i zaskoczyć przeciwników.

Zimowy Nowy Jork

Nowy Spider-Man to także wybuchowe moce i jadowite, bioelektryczne ataki, które odróżniają go od Petera Parkera. Nie zabrakło oczywiście efektownych sztuczek i akrobacji z wykorzystaniem pajęczych sieci i futurystycznych gadżetów.

Oprócz głównego wątku fabularnego gracze wykonają też szereg misji pobocznych, na które natkną się w otwartym świecie.

Komentarze