Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man - Kurs kolizyjny

Misja główna: pędzimy ciężarówką i przebywamy w demonicznym świecie Li.

W poprzedniej misji, Pierwszy dzień, jako Miles przedzieraliśmy się niezauważeni do siedziby F.E.A.S.T. Wracamy jednak do obowiązków Spider-Mana, bo przed nami trudny orzech do zgryzienia - będzie emocjonująco i szybko.

Firma ochroniarska Sable tego południa chce przetransportować doktora Michaelsa do nowej kryjówki, ale Spider-Man ma wątpliwości co do bezpieczeństwa całego procesu. Naszym zadaniem jest więc baczenie na konwój i niesienie pomocy, gdy zajdzie taka potrzeba. A stanie się tak szybciej, niż myślisz.

Udajemy się więc do Chinatown, gdzie po zakończeniu poprzedniego zadania widnieje już żółty znacznik kolejnej misji. Po dotarciu na miejsce i przerywniku filmowym sytuacja skomplikuje się niemal od razu. Po przejęciu kontroli nad postacią, wskocz od razu na czarną ciężarówkę (1). Wykonuj uniki i likwiduj pojawiających się ciągle przeciwników.

Etap, w którym będziesz walczył na ciężarówce, będzie ciągnął się do momentu, aż z tyłu pojawią się dodatkowe pojazdy (2). Wówczas błyskawicznie naciśnij trójkąt, aby przeskoczyć na pojazd - niemal od razu rozpocznie się sekwencja, podczas której musisz wciskać wyświetlane na ekranie przyciski. Najpierw będzie to kwadrat.

Gdy pozbędziesz się ekipy z dwóch samochodów, ścigaj ciężarówkę i ponownie wskocz na jej dach. Kontynuuj walkę, tym razem z mocniejszymi przeciwnikami. Po przeleceniu przez rusztowania zauważysz Li siedzącego w ciężarówce. Wciśnij kółko (3) w odpowiednim momencie.

Następnie wpadniesz pod ciężarówkę - przechyl lewy drążek (4) do okręgu i wciśnij R1. Po krótkiej chwili ponownie trafisz do kabiny, gdzie chwyci cię Li - przeniesiesz się tym samym do alternatywnej rzeczywistości. Etap ten polega w pierwszej fazie tylko na podchodzeniu do białej postaci Martina Li.

W momencie, gdy będziesz się do niego zbliżał, ten błyskawicznie zmieni położenie. Rozglądaj się zatem po okolicy i podchodź do postaci. W pewnym momencie zauważysz wiszącą w górze maskę (5). Chwyć ją pajęczyną za pomocą kombinacji L1+R1.

Po krótkiej chwili zaczną atakować cię cienie. Wystarczy jeden cios na każdego z nich, a więc nie musisz silić się na spektakularne kombosy i ciosy. Pozostawaj jednak cały czas w ruchu, gdyż cienie są dość szybkie. Cały czas będą też zsyłane kolejne. W pewnym momencie zacznie atakować cię także Li. Doskocz wówczas do niego wciskając trójkąt i szybko wciskaj kwadrat (6).W następnej fazie musisz jednocześnie walczyć z Demonem z biczami, a także odrzucać za pomocą L1+R1 przedmioty ciskane przez Li. W ten sposób odrzucisz je w kierunku wielkiej maski. Po kilku takich celnych rzutach wrócisz do ciężarówki - wraz z zakończeniem scenki przerywnikowej, misja dobiegnie końca.

Komentarze