Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man - Awaria sieci

Misja poboczna: niszczymy zagłuszacze sygnału.

Spider-Man na PS4 to nie tylko główna oś fabularna. Od czasu do czasu na mapie świata gry zauważysz niebieskie znaczniki. Będą pojawiać się dość losowo lub konkretnych wydarzeniach. Symbolizują one zadania dodatkowe, czyli tak zwane misje poboczne.

Zwykle polegają na pomocy różnym ludziom i stanowią ciekawe urozmaicenie głównego rdzenia rozgrywki.

Zadania poboczne są warte uwagi, gdyż ich realizacja to gwarancja całkiem dużych nagród, przede wszystkim punktów doświadczenia. Zwykle ich wykonanie nie zajmuje zbyt dużo czasu. Jednym z pierwszych zadań tego typu jest misja Awaria sieci. Jej początek znajdziesz w centralnej części Dzielnicy Finansowej (1).

We wskazanym miejscu, na dachu jednego z budynków, zauważysz kobietę (2), z którą musisz porozmawiać, aby aktywować misję. Okazuje się, że znany jest fakt, iż podłączamy się do systemu ostrzegania. Kobieta poprosi cię o pomoc w rozwiązaniu problemu związanego z zagłuszaniem systemu.

W tym celu musisz zniszczyć trzy zagłuszacze sygnału w najbliższej okolicy. Nie są wskazane dokładnie, dlatego musimy skorzystać z radaru, który pojawi się z lewej strony ekranu. Wskazuje on ogólny kierunek, w którym musisz się poruszać oraz pozostałą odległość. Pierwszy zagłuszacz znajduje się na jednym z najwyższych budynków w okolicy.

Urządzenia pilnują jednak ludzie Fiska. Zanim wdasz się w otwarty pojedynek, zwróć uwagę na snajperów - poznasz ich po broni, z której wychodzi czerwona wiąska lasera. Musisz pozbyć się ich w pierwszej kolejności, gdyż stanowią największe zagrożenie. Zanim więc wskoczysz na dach, obejdź po ścianie cały budynek i wskocz na dach z właściwej strony, aby momentalnie zlikwidować snajperów.

Dopiero po uporaniu się z zagrożeniem możesz zniszczyć zakłócacz sygnału - nie możesz zrobić tego w trakcie walki czy nawet przed nią. Po zniszczeniu pierwszego urządzenia ponownie kieruj się wskazaniami radaru. Zanim jednak wskoczysz na szczyt budynku, gdzie znajduje się kolejny zagłuszacz, zwróć uwagę na sąsiedni wieżowiec po prawej stronie - znajdują się tam snajperzy, którymi musisz zająć się w pierwszej kolejności.

Dopiero po likwidacji snajperów wróć na główny budynek, gdzie zlikwidujesz kolejnych nieprzyjaciół. Tak samo jak przy pierwszej okazji, tak wówczas zniszcz kolejne urządzenie i kieruj się wskazaniami radaru do trzeciego. Walka będzie najtrudniejsza ze wszystkich, gdyż przeciwników będzie tym razem dużo więcej.

Szczególnie uważaj na rzucane w twoim kierunku ładunki wybuchowe - jeśli zajmiesz się nimi odpowiednio wcześniej, możesz je odrzucić do najbliższego nieprzyjaciela. W tym celu wykorzystaj sieć (L1+R1). Po zniszczeniu ostatniego urządzenia otrzymasz informację o nielegalnej działalności Fiska w dokach.

Udaj się więc tam, gdzie czeka cię finalna potyczka. Po zakończeniu przerywnika filmowego likwiduj stopniowo wrogów. Możesz działać po cichu, jednak nie unikniesz otwartego konfliktu. Ponownie uważaj na rzucane ładunki wybuchowe. Podejdź do skrzynki (3) i wykonaj na niej interakcję.

Rozpocznie się kolejna, jeszcze trudniejsza część walki (4). Kluczowym dla tego fragmentu jest utrzymywanie się cały czas w ruchu i odrzucanie materiałów wybuchowych, dzięki czemu szybko poradzisz sobie z ciężkozbrojnymi rywalami.Najważniejsze jest także to, aby rzucać przedmiotami dostępnymi w całym porcie. Pozwoli to na czasowe ogłuszenie trudniejszych wrogów. Staraj się także związywać siecią rywali. Po zlikwidowaniu ostatniego z nich i krótkiej rozmowie z technikiem od wież, misja dobiegnie końca.

Komentarze

More On Spider-Man

Najnowsze artykuły