Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Specyfikacje PS5 i Xbox Scarlett są do siebie podobne i bardzo mocne - uważa Jason Schreier

Niewielkie różnice między konsolami.

Znany dziennikarz Jason Schreier przekonuje, że specyfikacje sprzętowe PS5 i Xbox Scarlett są do siebie „podobne”.

Redaktor Kotaku podkreśla - powołując się na pragnących zachować anonimowość informatorów - że szczegóły na temat zastosowanych podzespołów wskazują, że obie konsole następnej generacji są „bardzo potężne”.

Schreier przedstawił informacje we wpisie opublikowanym na Twitterze, będącym uzupełnieniem wcześniejszych doniesień o słabszym modelu Xbox Scarlett. Wspomniane urządzenie nie zaoferuje podobno napędu optycznego.

Dziennikarz jednocześnie zaznacza, że celem Sony jest uczynienie z PS5 jak najprzystępniejszej konsoli. Częścią strategii jest właśnie położenie nacisku na skrócenie czasu ładowania gier, co uda się osiągnąć między innymi dzięki dyskom SSD.

Informatorzy redaktora Kotaku przyznali także, że obecnie pod względem komunikacji z graczami Microsoft jest „daleko w tyle” za producentem PlayStation. Przekonują jednak, że „prawdopodobnie” nie będzie miało to znaczenia, gdy nowe platformy zadebiutują na rynku.

Powyższe doniesienia pozostają nieoficjalne. Niemniej Schreier uchodzi za jednego z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w branży i wielokrotnie prezentował wieści, które później okazywały się prawdziwe.

PS5 i Xbox Scarlett powinny zadebiutować pod koniec 2020 roku.

Następnie: Mod do Red Dead Redemption 2 pozwoli zostać stróżem prawa

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze