Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Space Engineers i The Stanley Parable z milionem sprzedanych egzemplarzy

Sukces gier niezależnych.

Twórcy niezależnych produkcji Space Engineers i The Stanley Parable poinformowali, że osiągnęli już poziom miliona sprzedanych egzemplarzy.

Space Engineers - inżynier przy pracy

Za tę pierwszą produkcję odpowiada czeskie studio Keen Software House. Tytuł debiutował w październiku 2013 roku i nadal dostępny jest w programie Early Access na Steamie, tylko na PC.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że każdego tygodnia twórcy rejestrują 230 tysięcy użytkowników na serwerach, a łącznie w grze spędzono już 21 milionów godzin.

W Space Engineers gracz wciela się w tytułowego inżyniera, którego zadaniem jest budowa, rozwój i naprawa stacji kosmicznych różnych rozmiarów. Konstruujemy jednostki cywilne i wojskowe, pilotujemy statki i pozyskujemy surowce z okolicznych pól asteroidów.

Całość rozgrywa się w sandboksowym świecie, bazując na zaawansowanym silniku fizycznym: każdy element może zostać rozłożony na czynniki pierwsze, uszkodzony i zniszczony. W planach są kolejne aktualizacje wersji PC oraz konwersja na Xbox One.

Druga produkcja - The Stanley Parable - miała niemal identyczny czas na osiągnięcie miliona sprzedanych egzemplarzy - gra także debiutowała w październiku 2013 roku. Informację o wyniku podał na Twitterze jeden z deweloperów, Davey Wreden.

Oryginalne The Stanley Parable powstało w 2011 roku, jako gra na silniku Source. Samodzielna wersja HD dostała się na Steam dwa lata póżniej, przez program Greenlight.

Fabuła opowiada o tytułowym Stanleyu, wykonującym nudną i monotonną pracę w korporacji. Pewnego dnia ekran komputerowego monitora na biurku bohatera gaśnie, a ten przeczesuje dziwnie opustoszałe biuro w poszukiwaniu wskazówek.

The Stanley Parable - zwiastun premierowy

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze