Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

South Park: Kijek Prawdy nie korzysta z Uplay

Gra Ubisoftu, tylko na Steamie.

South Park: Kijek Prawdy, znane także pod angielskim tytułem South Park: The Stick of Truth, nie korzysta z platformy dystrybucji cyfrowej Ubisoftu - Uplay.

Twórcy produkcji dla francuskiego wydawcy - studio Obsidian Entertainment - potwierdzili, że gra RPG korzysta z pełnej integracji z platformą Steam, co wiąże się także z osiągnięciami, kartami kolekcjonerskimi czy zapisami „w chmurze”.

Należąca do Ubisoftu usługa Uplay debiutowała w 2009 roku, razem z Assassin's Creed 2. Program działa na wzór Originu od EA lub właśnie Steama i umożliwia zarządzanie grami.

Francuska korporacja nie zrezygnowała jednak z oferowania swoich tytułów także w usłudze Valve - w takim przypadku gracze muszą często przejść przez podwójny proces weryfikacji i dwa programy, z czego najwidoczniej zrezygnowano w South Park: Kijek Prawdy.

Nie podano przyczyn takiej decyzji. The Stick of Truth zapowiedziano w 2011 roku, a wydawcą była wtedy jeszcze firma THQ. Ubisoft przejął prawa od produkcji w styczniu 2013 roku.

Gra ukaże się 7 marca na PC, X360 i PS3.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze