Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sortowanie ekwipunku i zmiana portretu w patchu Pillars of Eternity

Plus większa kontrola nad rozwojem członków drużyny.

Studio Obsidian opublikowało sporą aktualizację gry Pillars of Eternity, obejmującą 1,6 GB danych. Wprowadzono setki mniejszych i większych poprawek.

Gra ukazała się w marcu

Wśród najbardziej interesujących opcji wymienić można zmiany w systemie towarzyszy. Za pomocą stosownej opcji przyłączane do drużyny postacie będą automatycznie resetowane do pierwszego poziomu, ale przy zachowaniu punktów doświadczenia. W ten sposób gracz będzie mógł samodzielnie wybrać umiejętności i talenty bohaterów.

Pojawiła się także możliwość zmiany portretu i głosu prowadzonego śmiałka oraz sortowanie przedmiotów w ekwipunku: według typu czy wartości. Unikatowe elementy wyposażenia otrzymały nowy kolor tła.

Zbalansowano wiele umiejętności i niektóre zadania, by drużyna nie mogła już osiągnąć maksymalnego poziomu doświadczenia przed dotarciem do Bliźniaczych Wiązów. Enigmatycy zaczynają z mniejszą liczbą punktów Skupienia, ale z większą wytrzymałością.

Wyeliminowano także sporo błędów. Pełną listę zmian i poprawek znaleźć można na oficjalnej stronie.

Tytuł debiutowała w marcu tego roku, a twórcy zajmują się już zaplanowanymi dodatkami.

„Pillars of Eternity nie jest jedynie klasycznym RPG w nowoczesnej oprawie. To ciekawa, wyjątkowa i wciągająca przygoda - wbrew pozorom oferująca sporo świeżości i dziesiątki godzin świetnej zabawy na najwyższym poziomie” - napisał w recenzji Artur.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze