Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony zaprasza na prezentację. Może chodzić o monitory dla graczy

Tajemnicze wydarzenie.

Brytyjski oddział Sony poinformował, że 28 czerwca o godzinie 23:00 czasu polskiego odbędzie się tajemnicza prezentacja firmy.

Co ważne, wydarzenie organizuje główna korporacja, a nie segment poświęcony konsolom PlayStation. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że podczas pokazu zostaną ujawnione niespodzianki dla graczy.

Wskazówką jest hasło używane do promocji prezentacji - „Find Your New Zone”, co można przetłumaczyć jako „znajdź swoją nową strefę”. Sentencja pokrywa się z nazwą linii produktów, które według nieoficjalnych informacji przygotowuje Sony.

Kilka dni temu renomowany informator Tom Henderson przekonywał, że japoński koncern przygotowuje się do ujawnienia urządzeń, które miałyby ukazać się w ramach serii Inzone. Wśród sprzętów pojawią się podobno dwa monitory „idealne dla PS5”, dostępne ponoć w wariantach 4K z odświeżaniem 144 Hz i 1080p z 240 Hz.

Wyświetlacze obsługują tryby HDR i VRR, a także funkcje przeznaczone dla graczy. Te ostatnie obejmują rzekomo możliwość wyświetlania liczby FPS i czasu rozgrywki na ekranie. Do tego poprawiona jasność w ciemnych obszarach i opcja automatycznie dostosowująca obraz do rodzaju uruchomionej gry.

Henderson napomknął też o trzech zestawach słuchawkowych. Headsety i monitory miałyby zostać ujawnione właśnie w przyszłym tygodniu. Co ciekawe, wcześniej pojawiły się doniesienia o nowym modelu pada DualSense dla profesjonalnych graczy, ale nie jest jasne, czy Sony zaprezentuje kontrolery podczas wspomnianego wydarzenia.

Tagi

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze