Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony wycofuje karty podarunkowe PS Plus? Zdrapki znikają ze sklepów

Vouchery uzupełniające saldo portfela pozostają w sprzedaży.

Wygląda na to, że Sony wycofuje ze sklepów karty podarunkowe przedłużające abonament PS Plus. Ma to najprawdopodobniej związek z wprowadzeniem odświeżonego wariantu subskrypcji.

Jak podaje serwis VGC, popularne karty pre-paid przedłużające członkostwo PS Plus na miesiąc, trzy miesiące lub rok nie są już dostępne w największych sieciach handlowych w USA oraz Wielkiej Brytanii, a w pozostałych zapas wynosi po kilka sztuk. Mowa tu o między innymi sklepach Walmart, Best Buy, Target oraz Amazon.

W Polsce sytuacja wygląda podobnie. Według portalu Łowcy Gier zdrapki zniknęły z oferty RTV Euro AGD, a Media Expert informuje o dostępności jedynie w wybranych sklepach. Redakcja sugeruje, że Sony chce w ten sposób również usunąć z obiegu tanie karty podarunkowe w tzw. keyshopach, czyli stronach handlujących kluczami aktywacyjnymi do gier.

W sprzedaży pozostają fizyczne vouchery doładowujące saldo portfela PlayStation o wybraną kwotę. Przedłużenie subskrypcji PS Plus będzie jednak możliwe jedynie z poziomu sklepu PS Store.

Tagi

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze