Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony szykuje nowy kontroler. Na razie wyłącznie do iPhone’ów

Android w listopadzie.

Sony szykuje nowy kontroler. Urządzenie o nazwie Backbone One - PlayStation Edition przeznaczone jest na razie wyłącznie dla posiadaczy iPhone’ów, pozwalając na zabawę na telefonie.

Producent zapewnia, że całość inspirowana jest DualSense z PlayStation 5, włącznie z wyglądem przycisków i gałek analogowych - choć „krzyżak” wygląda już całkiem inaczej. „Pasuje jak ulał do innych produktów z rodziny PS5, jak słuchawki Pulse 3D, które można bezpośrednio podłączyć” - czytamy w opisie.

Sony dodaje, że sprzęt idealnie nada się także do kontrolowania gier konsolowych w ramach aplikacji PS Remote Play. Pozostaje pytanie, czy nowe urządzenie nie powstaje jednak z myślą o ewentualnym rozszerzeniu opcji grania w chmurze, w ramach PS Plus. Już teraz jest bowiem wsparcie dla Google Stadia czy Nvidia GeForce Now.

Sprzęt dostępny jest w kolorze białym lub czarnym, wyceniony na 99 dolarów. Nie jest obecnie jasne, kiedy może trafić do Polski - naszego kraju nie ma jeszcze na liście. W planach na listopad jest za to wersja dla telefonów z Androidem, wyłącznie w kolorze czarnym.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze