Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony pracuje nad oficjalnym wsparciem Remote Play z PS4 na PC

Transmisja rozgrywki.

Jedną z mniej reklamowanych funkcji PlayStation 4 jest opcja Remote Play (znana w Polsce jako Gra zdalna), umożliwiająca transmisję rozgrywki z konsoli stacjonarnej na inne urządzenie, najczęściej PS Vita.

Kilka dni temu w sieci pojawiły się doniesienia, że użytkownik o pseudonimie „Twisted” pracuje nad nieoficjalnym rozwiązaniem umożliwiającym przesyłanie gry z PS4 prosto na komputer osobisty, na wzór Xbox One i systemu operacyjnego Windows 10.

Prawdopodobnie w odpowiedzi na te starania Sony przyznało teraz, że opracowuje własne, tym razem oficjalne oprogramowanie tego typu na komputery osobiste.

„Pytano nas, czy planujemy wprowadzić funkcję Remote Play na PC. Tak, pracujemy nad oficjalną aplikacją na PC i Maca” - przyznał na Twitterze Shuhei Yoshida, szef Sony's Worldwide Studios.

Popularny menedżer nie podał niestety żadnych szczegółów czy ram czasowych dla publikacji takiego rozwiązania. Nie wiemy też, czy planowane jest rozszerzenie wsparcia na urządzeniach mobilnych poza smartfony Sony.

Poniżej wideo prezentujące nieoficjalny projekt od użytkownika „Twisted”:

Nudzisz się? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze