Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony planuje produkuję animowanego filmu na licencji Super Mario Bros.

Ujawniają hakerzy.

Wytwórnia Sony Pictures planuje produkcję animowanego filmu na licencji gier Super Mario Bros. - wynika z wiadomości email, ujawnionych przez hakerów.

Studio filmowe padło ofiarą ataku w ubiegłym tygodniu, a napastnicy wykradli podobno 100 terabajtów danych i poufnych informacji. Jedna z nich: negocjacje z Nintendo zakończyły się podobno pod koniec października.

„Jestem dumnym ojcem animowanego filmu Mario” - napisał producent Avi Arad w elektronicznej korespondencji datowanej na 23 października, ze słowem „Mario” w tytule (dzięki, Buzzfeed).

Emaile ujawniają, że Arad starał się o pozyskanie licencji juz od jakiegoś czasu - Japonię odwiedzał w lutym i w lipcu, proponując swoją wizję filmu.

„Wybieram się do Tokio. Będę starał się przywrócić małego hydraulika. Chyba wszystkim przyda się czyszczenie rur” - napisał. Arad potwierdził negocjacje, ale dodał, że są na wczesnym etapie.

Ogromne włamanie na serwery Sony Pictures ujawniło nie tylko tysiące emaili, ale także niedokończone wersje filmów, informacje kontaktowe słynnych osób, scenariusze, a nawet medyczną dokumentację pracowników.

Do ataku przyznaje się grupa Guardians of Peace, ale mówi się o roli Korei Północnej - hakerzy włamali się na serwery na krótko przed premierą filmu „The Interview” o tym kraju.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze