Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony o VR: dopiero za kilka lat będzie istotnym elementem gier

"Wierzymy w wirtualną rzeczywistość".

PS5 na razie nie otrzyma nowego modelu gogli PS VR, ale szef Sony Interactive Entertainment - Jim Ryan - zapewnia, że firma wciąż wierzy w technologię rzeczywistości wirtualnej.

W wywiadzie udzielonym serwisowi Washington Post, menedżer podkreślił, że wspomniane rozwiązanie odegra dużą rolę w branży gier, aczkolwiek dopiero za kilka lat.

- Jesteśmy więcej niż kilka minut od przyszłości z VR. PlayStation wierzy w wirtualną rzeczywistość. Sony w nią wierzy i uważamy, że kiedyś będzie znaczącym elementem interaktywnej rozrywki. Czy w tym roku? Nie. W następnym? Też nie. Kiedykolwiek? Z pewnością - mówi Ryan.

Sony sprzedało 5 milionów gogli PS VR

Japoński koncern na razie nie przygotowuje następcy PS VR, ale dotychczasowe gogle zadziałają z PS5. Aby jednak podłączyć zestaw do nowej konsoli, trzeba skorzystać z przejściówki, którą jednak gracze mogą zdobyć za darmo - wystarczy wypełnić wniosek na stronie PlayStation.

Nowa konsola Sony zadebiutuje 19 listopada.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze