Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony „nie może zagwarantować”, że DriveClub ukaże się w wersji PS Plus

AKTUALIZACJA: „Prace trwają.”

Aktualizacja (24.02.2015): Rzecznik Sony przyznał w oświadczeniu dla Eurogamera, że prace nad DriveClub w wersji PS Plus są kontynuowane.

„Usprawniamy infrastrukturę serwerów, by móc opublikować wersję PS Plus Edition tak szybko, jak to tylko możliwe” - napisano w komunikacie. „Obecnie nie mamy żadnych nowych wieści na temat dokładnego terminu premiery.”

*

Oryginalna wiadomość (23.02.2015): Szef europejskiego oddziału Sony Computer Entertainment przyznał w ostatnim wywiadzie, że nie może zagwarantować, iż gracze doczekają się premiery gry wyścigowej DriveClub w wersji PlayStation Plus.

Kolejny poślizg?

Wydawca nadal „przygląda się” ewentualnemu debiutowi takiej edycji - zapewnił Jim Ryan w rozmowie z dziennikiem Metro.

Ale czy menedżer może zagwarantować, że wersja PlayStation Plus zostanie udostępniona?

- Na tym etapie nie mogę nic powiedzieć - odparł Ryan.

Jeszcze dwa tygodnie temu deweloperzy gry zapewniali w sieci, że „zostało jeszcze do zrobienia sporo pracy po stronie serwerów, by zapewnić wsparcie dla odsłony PlayStation Plus”.

Promocyjna edycja miała zadebiutować w październiku ubiegłego roku, ale termin odłożono, ponieważ twórcy mieli problemy ze stabilnym działaniem serwerów odpowiadających za wszechobecne opcje sieciowe gry.

W wersji PS Plus miała znaleźć się jedna lokacja - Indie (5 torów i 11 tras) - oraz 10 samochodów, z opcją odpłatnej aktualizacji do pełnego wydania.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze