Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony nazywa PS5 "najszybszą konsolą na świecie"

Producent wydaje się być pewny swego.

Sony opublikowało w sieci ogłoszenie o pracę, w którym pojawia się też wzmianka o PlayStation 5. Japoński producent określił konsolę mianem najszybszej na świecie.

„(...) Będziesz też jednym z liderów elitarnego zespołu, który z wielkim entuzjazmem wprowadzi na rynek nadchodzącą najszybszą konsolę na świecie (PS5) w 2020 roku” - głosi fragment ogłoszenia dotyczącego stanowiska starszego kierownika technicznego ds. „chmury”.

Wizualizacja wersji deweloperskiej PS5. Źródło: LetsGoDigital

Nie należy tego oczywiście traktować jako oficjalnego oświadczenia, ale Sony wydaje się być pewne, że PS5 zaoferuje większą szybkość niż następca Xbox One.

Zarówno Sony, jak i Microsoft przekazali już część kluczowych informacji o konsolach następnej generacji, skupiając się właśnie nie na mocy sprzętu, a szybkości. Kilkukrotnie słyszeliśmy o dyskach SSD, które mają chociażby znacząco skrócić czas ładowania i wczytywania.

Zobacz: PS5 - premiera i najważniejsze informacje: kiedy, gry, wygląd

Główny inżynier PS5 - Mark Cerny - twierdzi, że gry na konsoli uruchamiają się błyskawicznie, dlatego tak łatwe jest korzystanie z nowego interfejsu użytkownika. W głównym menu urządzenia sprawdzamy między innymi, co aktualnie dzieje się w grach online, i rzekomo w kilka sekund przechodzimy do akcji.

Xbox One i PS5 zadebiutują pod koniec 2020 roku.

Źródło: ogłoszenie Sony

Następnie: Death Stranding - Norman Reedus poprosił o większe mięśnie u swojej postaci

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze