Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony chce wyprodukować 2 mln zestawów PS VR2 na premierę

Ambitne plany.

Sony zamierza podobno wyprodukować aż 2 miliony zestawów PS VR2 na okres premierowy. Japońska korporacja nie chce zapewne, by powtórzyły się problemy z dostępnością - jak było w przypadku PS5.

Wieści przekazała agencja Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła ze znajomością planów firmy. Czy to dużo? Pierwszy model PS VR debiutował w październiku 2016 roku, a na osiągnięcie pułapu 1 mln sprzedanych egzemplarzy potrzebował siedmiu miesięcy.

Nowa odsłona urządzenia nie ma jeszcze daty premiery, choć Sony celuje w „początek 2023 roku”. Masowa produkcja rozpoczęła się podobno już w ubiegłym miesiącu i na razie odbywa się bez przeszkód - warto pamiętać, że kryzys na rynku zaawansowanych układów scalonych trwa w najlepsze.

Jeśli informacje są prawdziwe, japońska korporacja wydaje się mieć spore ambicje związane z zestawem rzeczywistości wirtualnej i będzie zapewne oczekiwała, że debiut sprzętu wpłynie pozytywnie na sprzedaż samych konsol. Nie oznacza to jednak szerszej inwestycji w gry, przynajmniej na razie.

- Są duże nazwy, jak Horizon: Call of the Mountain oraz Resident Evil Village i są to wspaniałe tytuły, ale w mojej opinii to twórcy niezależni podejmą ryzyko, ponieważ chcą tworzyć gry na VR - zapewniał we wrześniu Shuhei Yoshida, odpowiedzialny właśnie z wsparcie sekcji „indie” w Sony.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze