Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony chce przejąć twórców cyklu Alan Wake - sugerują nieoficjalne informacje

Firma przygotowuje ofertę kupna.

Sony jest zainteresowanr przejęciem Remedy Entertainment, które znane jest przede wszystkim z serii Alan Wake i Max Payne oraz gry akcji Quantum Break - wynika z nieoficjalnych informacji.

Doniesienia przedstawił serwis PushSquare. W artykule poświęconym potencjalnym zespołom, które mógłby wykupić producent PlayStation, dziennikarze ujawnili, że „od wielu źródeł” słyszeli, jakoby koncern przygotowywał ofertę na zakup fińskiego studia.

Oczywiście informacje są nieoficjalne, więc należy podchodzić do nich z dystansem. Ponadto nawet jeżeli firma rzeczywiście postanowiła złożyć propozycję Remedy Entertainment, nie wiadomo, czy deweloperzy ją przyjmą.

Alan Wake to horror inspirowany prozą Stephena Kinga

Warto jednak zwrócić uwagę, że pod koniec maja twórców Alan Wake odwiedził Shuhei Yoshida, czyli prezes Sony Worldwide Studios. Menedżer zapewne pojawił się, by ujrzeć postępy w pracach nad Control - pierwszym projektem ekipy zmierzającym na PS4.

Wizyta tak wysoko postawionego przedstawiciela producenta PlayStation w siedzibie zewnętrznego studia jest nietypowa, zwłaszcza, że wspomniana gra ma już wydawcę - spółkę 505 Games. Co ciekawe, miesiąc później deweloperzy z Remedy Entertainment pojechali do Naughty Dog i Insomniac Games.

Niedawno szef Sony Interactive Entertainment - Jim Ryan - przyznał, że firma rozważa przejęcie kolejnych studiów. Nie ujawnił żadnych szczegółów, ale zasugerował, że rozpoczyna prowadzenie rozmów.

Remedy Entertainment do tej pory znane było ze współpracy z Microsoftem. Kilka dni temu zespół poinformował, że od koncernu z Redmond odzyskał prawa wydawnicze do cyklu Alan Wake, a w rozmowie z naszymi kolegami z brytyjskiego Eurogamera deweloperzy przyznali, że seria może trafić na kolejne platformy sprzętowe.

Źródło: PushSquare

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze