Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sonic the Hedgehog zmierza także na konsole nowej generacji? - raport

AKTUALIZACJA: Sega zaprzecza.

Aktualizacja: Sega zapewnia, że doniesienia o nowej odsłonie serii Sonic the Hedgehog na PlayStation 4, Wii U oraz Xbox One są „błędne”.

Wydawca „nie ogłosił jeszcze szczegółów” kolejnej części, choć już podczas podpisywania umowy z Nintendo mówiono o trzech ekskluzywnych produkcjach.

„Firma Sega nie ogłosiła jeszcze szczegółów na temat gier konsolowych Sonic the Hedgehog oraz nie podała detali dotyczących nowego serialu animowanego” - czytamy w oświadczeniu otrzymanym przez Eurogamer. „Ostatnie doniesienia z targów w Norymberdze są błędne.”

*

Oryginalna wiadomość: Z nieoficjalnych doniesień wynika, że nieogłoszona jeszcze produkcja z serii Sonic the Hedgehog powstaje nie tylko na Nintendo Wii U, ale także na konsole nowej generacji - PlayStation 4 i Xbox One.

Nowy projekt znaleziono w materiałach marketingowych na temat marki Sonic, wystawianych w ubiegłym tygodniu podczas targów zabawkarskich w niemieckiej Norymberdze. Plakat znalazł serwis Spindash (dzięki, VG247).

Sega wcześniej informowała, że pracuje nad kolejną produkcją z popularnym jeżem w roli głównej, wyłącznie na konsolę Nintendo, kończąc tym samym kontrakt na trzy gry. To porozumienie obejmuje także Sonic: Lost World oraz Mario & Sonic at the Winter Olympic Games: Sochi 2014.

Na wspomnianym plakacie nie ma wzmianki o ekskluzywnej produkcji, co może sugerować, że trzeci tytuł Segi ukaże się po prostu na kolejnych platformach sprzętowych, z premierą w 2015 roku.

Ujawniono także nowe szczegóły na temat animowanego serialu Sonic Boom. Bajka ma zadebiutować jesienią i składać się łącznie z 52 epizodów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze